Jeśli w perspektywie mamy krytyczne spojrzenia bliskich i wiemy, ze wszelkie ekstrawagancje to stąpanie po cienkim lodzie, wybierzmy neutralny makijaż o dość naturalnym wyglądzie. Pamiętaj: skromność znaczy elegancja. Oto, jak wykonać świąteczny makijaż, krok po kroku.

Reklama

Po pierwsze: sekret tkwi w świeżości

Jeśli zapewnisz cerze trochę oddechu, ona na pewno odwdzięczy się świeżym i promiennym wyglądem. Nie zapominaj o dokładnym demakijażu – codziennie, ale szczególnie w przeddzień ważnych imprez. Inaczej niewykluczone, że w szczególnie ważny dzień zaskoczy cię niechciany wyprysk a skóra przybierze zmęczony wygląd.

Krok drugi: baza. Nie fortyfikacja.

Inaczej mówiąc – każda przesada w grubości warstwy upiększaczy na twarzy obróci się przeciw tobie. Gruba maska wygląda teatralnie i sztucznie, Am skłonność do przybierania nienaturalnego odcienia a kosmetyk nieładnie osiada w zmarszczkach i nierównościach skóry.

Zaaplikuj ulubiony krem, odpowiedni do twojej cery. Odczekaj 10 minut i nałóż podkład o odcieniu maksymalnie zbliżonym do kolorytu cery. Możesz użyć wcześniej bazy pod makijaż. Wypryski i przebarwienia, które pozostały widoczne, zamaskuj cielistym korektorem.

Reklama

Krok trzeci: wykończenie makijażu twarzy.

Po nałożeniu podkładu odczekaj chwilę, następnie załóż puder. Sypki jest mniej komfortowy w przechowywaniu i nakładaniu, łatwo ubrudzić nim odzież, jednak na skórze przybierze naturalniejszy wygląd. Najlepiej nakładać go dużym, miękkim pędzlem. Na koniec mniejszym pędzlem zaaplikuj róż na kości policzkowe. Pędzlem wyrysuj wybrany kształt – zaokrąglony i bardziej poziomy odmłodzi twarz i nada jej wyraz świeżości, wyrażniejsza i bardziej skośna linia wysmukli twarz i podkreśli kości policzkowe, może jednak „wyostrzyć” ogólne wrażenie. Kolor różu dobierz do cery tak, aby całość wyglądała naturalnie.
Nakładanie różu wygodnie zostawić na koniec makijażu. Unikniesz poprawek wymuszonych wpadkami np. przy malowaniu oczu.

czytaj dalej...Krok czwarty: oczy

Możesz przystąpić do makijażu oka. Na początek kreska na górnej powiece wzdłuż linii rzęs – wykonana eyelinerem lub ciemną kredką. W tym sezonie spokojnie możesz sprawić sobie gruba kreskę w stylu retro. Zrównoważ jednak efekt neutralnym kolorem cienia do powiek i niewielką ilością tuszu do rzęs. Cienie nakładaj pamiętając o zasadzie: od jaśniejszych do ciemniejszych poczynając od wewnętrznego kącika oka.

Krok piąty: usta

Polecamy naturalne odcienie pomadek lub błyszczyk, który optycznie rozświetli całą twarz i który bez trudu zaaplikujesz ponownie. Warto pamiętać o zasadzie: im mocniejszy makijaż oczu, tym bardziej subtelny makijaż ust. Wyjątkiem od reguły jest wyrazisty make-up w stylu retro, gdzie wyrazistemu eyelinerowi często towarzyszy krwistoczerwona szminka. Na imprezę w rodzinnym gronie polecamy jednak wersję minimalistyczną. Tym bardziej, że wszelki makijaż ust zostanie „zjedzony” już przy pierwszej z dwunastu potraw…