Wpadka zdarzyć się może najlepszemu specjaliście od piękna. Tym bardziej nie możesz mieć pretensji, że w twoim prywatnym, domowym salonie piękności też czasem coś się nie uda. Za „Panią Domu” przedstawiamy proste sposoby na makijaż bez wpadek. Nie wymagają superdrogich kosmetyków czy wymyślnych akcesoriów. Przeczytaj!

Reklama
  • Zbyt mocno wydepilowane brwi

Przerzedzone brwi zagęść kreseczkami, narysowanymi ołówkiem zgodnie z kierunkiem wzrostu włosków. Ubytki nie będą tak widoczne.

  • Krusząca się mascara

Czarne okruszki pod oczami nie dodają urody. Nie staraj się ich ścierać na siłę. Suche łatwo usuniesz pędzlem do pudru. Jeżeli zostaną ślady, delikatnie usuń je wacikiem z odrobiną sztyftu do ust. Oczyszczone miejsce delikatnie przypudruj.

  • Blada cera

Puder brązujący da błyskawiczny, ale nietrwały efekt. Samoopalacz zadziała po 2-3 godzinach. Domowy sposób wymaga więcej czasu: dobre efekty daje picie soku z marchewki i zmywanie nim twarzy jak tonikiem.

  • Niewyraźny kontur warg

Przyczyną może być zbyt miękka szminka. Użyj konturówki, by wyrównać linię ust.
Aby zapobiec rozmazywaniu się pomadki, nałóż jedną jej warstwę, odciśnij wargi w papierową chusteczkę i przypudruj. Potem pomaluj jeszcze raz. Jeżeli przyczyną są zmarszczki, stosuj krem do okolic ust.

  • Nadmiar różu
Reklama

Przesadziłaś z młodzieńczymi rumieńcami? Spróbuj je rozjaśnić, pocierając policzki czystymi bawełnianymi płatkami. Jeśli kolor jest nadal zbyt mocny, nałóż na boczne partie twarzy odrobinę podkładu lub mocniej przypudruj zaróżowione miejsca.

  • Cień gromadzi się w załamaniu powieki

To efekt nałożenia cienia bezpośrednio na skórę - pod wpływem potu kosmetyk zbiera się w zagłębieniu. Cienie będą dużo trwalsze, jeżeli nałożysz je na odtłuszczone i lekko przypudrowane powieki.

czytaj dalej...  • Szminka na zębach

Można ją po prostu usunąć językiem. Jeżeli nie chcesz ciągle sprawdzać w lusterku, czy nie brudzi zębów, zmień pomadkę na mniej lepką i po nałożeniu utrwal pudrem.

  • Cienie pod oczami

Mogą być skutkiem zmęczenia lub niedotlenienia. Staraj się dobrze wysypiać, zażywaj więcej ruchu na powietrzu. Ciemne kręgi zatuszujesz specjalnym korektorem rozświetlającym. Nałóż odrobinę kosmetyku w kilku punktach na skórę pod okiem i w wewnętrznym kąciku, delikatnie rozprowadź opuszką palca.

  • Za mocno uczernione brwi

Nie jesteś zadowolona z henny? Przemyj włoski tonikiem - lekko je rozjaśni. Nałóż na brwi odrobinę podkładu lub przypudruj je delikatnie, aby nie odcinały się zbyt ostro od skóry twarzy. Pomaluj rzęsy na czarno.

  • Posklejane rzęsy

Łatwo je porozdzielać szczoteczką-spiralką - dlatego warto zachować zużytą mascarę, oczyścić i używać tylko do rozczesywania rzęs. W sytuacjach awaryjnych świetnie sprawdzi się choćby... zużyta szczoteczka do zębów.