Zbawienne właściwości stawiania nogi za nogą przywołuje Men’s Heath powołując się na fińskie badania opublikowane w "Journal of the American Heart Association".

Reklama

Jak wynika z obliczeń specjalistów, każdy kolejny krok przynosi zbawienne skutki dla zdrowia, formy, samopoczucia i wyglądu. Intensywny marsz - o prędkości około 6 k/h - przyczynia się do profilaktyki groźnych dla życia chorób, pomaga w walce ze stresem i nałogiem oraz nadspodziewanie szybko spala kalorie, umożliwiając skuteczne zrzucenie zbędnych kilogramów.

Wystarczy 1 minuta spaceru dziennie, by zmniejszyć ryzyko udaru o 7 procent. Po 10 minutach wyraźnie zmniejszasz ciśnienie i ryzyko pojawienia się chorób serca. 15 minut intensywnego marszu spala 100 kalorii, czyli pół kufla jasnego piwa. Zaś po 20 minutach przestajesz odczuwać nikotynowy głód.

Półgodzinny marsz zadziała lepiej niż najlepsze środki uspokajające i zamieni najgorszy stres w stan relaksu i optymizmu. 45 minut spaceru w szybkim tempie wspomaga uniknięcie infekcji i przyspiesza wychodzenie z nich o połowę. Półtorej godziny marszu pozwoli spalić posiłek fast food – donosi „Men’s Heath”

Konsekwencja w spacerowaniu może przynieść znakomite rezultaty bez szczególnego wysiłku. Z badań Uniwersytetu Północnej Karoliny wynika, że 300 minut spaceru tygodniowo pozwala zrzucić przez rok blisko 3,5 kilograma.