Precz z dietami cud!

Reklama

Praktycznie wszystkie diety to broń obosieczna. Te jednoskładnikowe „wymiatają” organizm z wartości odżywczych. Te drastycznie obniżające liczbę spożywanych kalorii na tyle zwalniają tempo metabolizmu, że paradoksalnie zamiast ułatwiać – utrudniają zrzucenie wagi. Efekt jojo to coś, co boleżnie odczuł każdy weteran odchudzania… Co więc robić?

Jedz tyle samo, ale…

Rozpaczą napawa cię widok mikroskopijnej ilości sałatki na wielkim talerzu? Nie musisz zmniejszać ilości spożywanych pokarmów! Wystarczy, jak radzi portal odchudzanie.com, że zastąpisz te ulubione mniej kalorycznymi . Produkty, na których musisz się skupić chcąc zrzucić wagę, to:
-warzywa i owoce – w dużej ilości
-produkty pełnoziarniste (takie pieczywo i makarony, kasze, brązowy ryż)
-chudy nabiał
-chude mięso i ryby
-jajka
Pierwsza rzecz, którą musisz odstawić, to słodycze (szczególnie wieczorem!), produkty smażone na głębokim tłuszczu i dosładzane napoje.

Rusz nie tylko głową

Pewnie już obiło ci się o uszy, że im mniej posiłków, tym lepiej. Święta prawda! Częste posiłki sprawiają, że metabolizm nie zwalnia tempa a organizm nie odkłada „zapasów” na później. 3 duże posiłki w ciągu dnia i co najmniej dwa mniejsze powinny stać się twoim zwyczajem. Jeśli dołożysz do tego wszystkiego jedzenie ostatniego posiłku 3 godz. Przed snem, nie masz szans nie zmniejszyć wagi!

Zwiększenie aktywności ruchowej przyspieszy żegnanie się z kilogramami. I znowu: nie chodzi o umęczanie się na intensywnych zajęciach fitness, po których na miękkich nogach biegniesz do lodówki. Jeśli nie lubisz ćwiczyć lub od dawna tego nie robisz, na początek wystarczą spacery czy rower.

Chudnij w tempie!

Jak schudnąć unikając efektu jojo i katowania się? Chudnij w odpowiednim tempie! I to wcale nie szybkim! Jak czytamy w portalu odchudzanie.pl, prawidłowe tempo chudnięcia ( nieniosące za sobą szkód dla organizmu i obarczone małym ryzykiem efektu jojo) to od 0, 5 do 1, 5 kg tygodniowo. Tak więc, jeśli konsekwentnie wprowadzisz te w gruncie rzeczy mało uciążliwe zasady i będziesz chudnąć w tempie choćby pół kilo na tydzień, Nowy Rok powitasz jako osoba o blisko 5 kilo mniejsza. Może warto zacząć już dziś?