Do kogo skierowana jest akcja?
Szczyt zachorowania na raka piersi występuje pomiędzy 50 a 60 rokiem życia. Dlatego też akcja badań profilaktycznych skierowana jest do kobiet w tym przedziale wiekowym, ubezpieczonych w Narodowym Funduszu Zdrowia, a które nie wykonywały badania mammograficznego w ciągu ostatnich 24 miesięcy.

Jak się zapisać na badanie?

Chętne Panie mogą zapisywać się na wizytę osobiście w każdej rejestracji lub też dzwoniąc pod numer telefonu (22) 458 70 00. Konieczne jest, aby podczas telefonicznej rejestracji pacjentka podała swój numer PESEL.

Gdzie się zgłosić na mammografię?

Badania przeprowadzane będą w przychodni Centrum Medycznego LIM przy Al. Jerozolimskich w Warszawie (budynek hotelu Marriott, wejście od Galerii LIM). Pracownia mammograficzna mieści się na 10 piętrze. Akcja potrwa do odwołania.

Badanie w Centrum Medycznym LIM wykonywane jest nowoczesnym mammografem firmy General Electric, spełniającym warunki bezpiecznego stosowania promieniowania jonizującego w celach medycznych.


Reklama

Jak się przygotować?
W dniu badania nie powinno się używać dezodorantu, talku, balsamu ani kremu w okolicach górnych partii ciała.

Wcześnie wykryty rak piersi jest wyleczalny - kilka słów o mammografii
Mammografia jest skuteczną metodą wykrywania raka piersi. Badanie to może ujawnić wszelkie nieprawidłowości i zmiany od 2 do 4 lat wcześniej, zanim staną się one jawne klinicznie. W przypadku raka sutka wykrywalność tą metodą oceniana jest na 80-95%. Wczesne wykrycie raka piersi poprzez prowadzoną prawidłowo profilaktykę i odpowiednie leczenie pozwala nie tylko na jego wyleczenie, ale także na leczenie z zachowaniem gruczołu piersiowego. Jest to najczęstszy sposób postępowania w krajach, gdzie rozwinięta jest profilaktyka raka piersi.