W sklepach mamy ogromny wybór kasków rowerowych dla dorosłych i dla dzieci, zaprojektowanych specjalnie dla pań lub sportowców, a także kaski wyczynowe. Najtańszy można kupić już za 40 zł. Dobry kask powinien być lekki, wytrzymały i przewiewny.

Wybierając kask rowerowy, zwróć uwagę na:

DOPASOWANIE do rozmiaru głowy. Kask nie może być ani za duży, ani za mały. Zanim zdecydujesz się na zakup, przymierz kaski różnych firm. Sprawdź mocowanie (paski i klamry). Poproś sprzedawcę, aby pokazał ci, jak należy je zapinać. Przy gwałtownych ruchach kask nie powinien zsuwać się na oczy ani na tył głowy.

NORMY bezpieczeństwa, czyli certyfikat CE. Kaski kupowane w dobrych sklepach rowerowych mają takie certyfikaty. Sprzedawane na bazarach - mogą nie spełniać norm bezpieczeństwa. Lepiej więc wydać trochę więcej i mieć pewność, że kask rzeczywiście chroni naszą głowę.

OTWORY wentylacyjne - im jest ich więcej, tym lepiej, ponieważ nie pocimy się w kasku w czasie upałów. W chłodne dni pod kask z dużą liczbą otworów warto jednak założyć specjalną czapeczkę lub cienką chustkę.

DODATKOWE gąbki umożliwiające bardziej precyzyjne dopasowanie kasku do głowy. Warto również zwrócić uwagę, czy otwory wentylacyjne (przynajmniej te przednie) są zabezpieczone siatką przeciw owadom.

CENĘ - w zasadzie kask za 100 złotych chroni głowę równie dobrze jak ten za 500 czy 600 złotych. Jednak im droższy kask, tym większy komfort jazdy. Droższe modele są zwykle lżejsze od tych tańszych, mają więcej otworów wentylacyjnych i znacznie lepsze mocowanie (bardziej precyzyjną regulację pasków i klamer).


Galeria kasków:

Kask rowerowy UNEX Boss Evo 3315 - 322 zł

Lekki i bezpieczny - odbija światło z odległości 450 m, zwiększając bezpieczeństwo na drodze. Za pomocą specjalnego pokręta kask można łatwo dopasować do kształtu głowy. Unikatowy system wentylacji zapewnia optymalną wymianę powietrza i zapobiega poceniu się. Specjalna siatka chroni przed dostaniem się do wewnątrz owadów.


Kask rowerowy MANGO SuperSprint SPM390 - 159 zł

Wyposażony w 13 otworów zapewniający dobrą wentylację oraz siatkę zapobiegającą dostaniu się do środka insektów.
Kask Autor Ultima - 64 zł

Dla dzieci i młodzieży. Specjalny system umożliwia dokładne dopasowanie się do kształtu głowy. 8 otworów wentylacyjnych. W środku wymienne wkładki antybakteryjne.

Kask Ventura - 49 zł

Wykonany z bardzo twardej pianki. 9 otworów zapewniających odpowiednią cyrkulację powietrza.


Kask dziecięcy BELLELLI Rekin - 49 zł

Wyposażony w 6 otworów wentylacyjnych i siatka zapewniającą
ochronę przed insektami.