Inne
Reklama

Słońce przyciemnia skórę, ale rozjaśnia włosy - zabawne, prawda? Niestety, ten paradoks wynika ze szkodliwego wpływu promieni słonecznych na strukturę włosa (jak i na skórę, rzecz jasna). Mocne światło negatywnie wpływa na włosy, wysusza je, powoduje, że łuski włosa zaczynają odstawać i przez to czupryna traci na połysku. Jeżeli dodatkowo aplikujesz włosom słone kąpiele albo nie daj Boże pozwalasz po takich kąpielach schnąć im na słońcu - ich kondycja będzie po wakacjach opłakana. I trzeba będzie powiedzieć "żegnajcie" lśniącym splotom... Na szczęście dzisiaj kosmetyka daje wiele możliwości, by chronić nasze czupryny w letnie upalne miesiące i wczesną jesienią nadal olśniewać piękną czupryną.

SZAMPON DO ZADAŃ SPECJALNYCH

Podstawą pielęgnacji jest oczywiście mycie. Latem sięgaj po szampony zawierając filtry UV, które dodatkowo zostały wzbogacone w substancje nawilżające, a nawet natłuszczające. Włosy są latem bardzo wysuszone, dlatego bardziej niż zwykle potrzebują wsparcia kosmetycznego. Nie wolno ci oczywiście zapomnieć o odżywce - najlepiej z tzw. serii słonecznej, którą oferuje wiele firm - na każdą kieszeń.

Dobrze sprawdzają się latem wszelkie produkty bez spłukiwania - chronią włosy od zewnątrz, a nie tylko wzmacniają od środka.

BYE, BYE, KOAFIURO

Włosy nie lubią być w upalny dzień oblepione ze wszystkich stron preparatami do stylizacji. Wręcz duszą się w tej sztywnej otoczce. Dlatego zrezygnuj z używanych zimą pianek czy lakierów, a zastąp je lekkimi mgiełkami albo lotionami, które może nie utrwalają tak dobrze jak spray, ale za to pozwalają nadać fryzurze naturalny wygląd. Zresztą przyznasz na pewno, że sztywny hełm na letnim ciepłym wietrzyku wygląda gorzej niż tragicznie...

COTYGODNIOWE POSIEDZENIA DLA URODY

Oczywiście chodzi o seans upiększający, jaki zafundujesz swojej głowie i tym, co na niej rośnie. Nawet jeśli nie spędzasz całego lata na palącym słońcu nad morzem, warto dać czuprynie nieco luksusu. Zaopatrz się w nawilżającą maskę i nakładaj ją co tydzień. To da włosom trochę odetchnąć, a dodatkowo znacznie ułatwi im zmaganie się z warunkami atmosferycznymi.

ODWYK OD SUSZARKI I PROSTOWNICY

Latem dobrze byłoby zrezygnować z suszarki do włosów i z prostownicy. Warto przynajmniej raz na kilka dni dać włosom nieco luzu i pozwolić im wyschnąć na wietrze. Odwdzięczą ci się pięknym blaskiem i elastycznością.

1. Mgiełka nawilżająco-ochronna z filtramu UV Jantar, Farmona, cena ok. 7 zł.
2. Ekran Ochronny Soleil Kerastase, cena: 110 zł.
3. Olejek Słoneczny z Filtrem Schwarzkopf BonaCure SUN GUARDIAN, cena: ok. 35 zł.

_________________________________________

NIE PRZEGAP:

>>> 50 hitowych fryzur ostatniego półwiecza
>>> Nie za długo, nie za krótko, lecz w sam raz

Reklama