W jednym z wywiadów Heidi Klum przynała, że nie chce wyglądać na 19 - latkę oraz, że jak dotąd nie używała botoksu, tak popularnego wśród gwiazd. Jednocześnie zastrzegła, że raczej nie zamierza z niego skorzystać. Taka postawa z całą pewnością podoba się jej mężowi Sealowi, który jak każdy facet niechętnie przystaje na inwazyjne zabiegi upiększające u swojej partnerki. Być może, to właśnie z powodu skromności ukochanej, muzyk chętnie odnawia śluby małżeńskie. W tym roku para obchodzić będzie trzecią rocznicę.

Jak nie botoks, to co więc powoduje, że nie widać oznak starzenia się na twarzy modelki, a jej ciało wygląda jak wyrzeźbiona rękami mistrza? Co ona robi, że tak pięknie wygląda?

Heidi Klum dużo śpi, pije 3 litry wody dziennie, zdrowo się odżywia i regularnie pływa. Poza tym jest zakochana, a w tym stanie kobieta pięknieje i utrzymuje młodość. Nie potrzebuje osładzać sobie życia smakołykami z dużą ilością cukru, by czuć się szczęśliwą. Co więc mogłaby poradzić swoim koleżankom po fachu, które chcą zatrzymać czas? Kochaj z całych sił i badź kochana!

Co jeść, by zachować młodość, czyli jadłospis Heidi Klum:

Chude śniadanie

Odtłuszczamy poranny posiłek! Zrezygnuj z croissanta z masłem i kawy z tłustym mlekiem i cukrem. Zamiast tego zjedz chudy jogurt z owocami i wypij niesłodzoną herbatę owocową

Bez kolacji

Jeśli trudno Ci zrezygnować z wieczornego posiłku, przygotuj sobie świeże owoce lub wypij wywar z warzyw. Poczujesz się syta i zapomnisz o głodzie.

Woda do pełna!

Zaprzyjaźnij się z butelką wody mineralnej. Pij minimum 3 litry dziennie. Zrezygnuj z soków, coli i kawy.

Cukier (czasem) zakazany

Dosłownie we wszystkim: w słodyczach, kawie i herbacie. Nie możesz się powstrzymać przed zjedzeniem czegoś słodkiego, sięgnij po niskokaloryczne owoce (np. cytrusy). Od czasu do czasu możesz jednak zrobić wyjątek i zjeść kawałek pysznego tortu. Heidi też czasem nie może odmówić sobie słodkiego kąska....