Kreacje gwiazd to niewyczerpane źródło inspiracji. Najczęściej są to stroje wieczorowe, które celebrytki pokazują na czerwonym dywanie. Przepiękne suknie wieczorowe, eleganckie garnitury czy ponadczasowe kombinezony są często bogato zdobione. Wybrałyśmy według nas najpiękniejsze kreacje ostatnich lat.

Reklama

Olśniewające stylizacje Księżnej Kate

Księżna Kate od lat uchodzi za prawdziwą ikonę mody. Jej ponadczasowy styl doskonale do niej pasuje. Większość stylistów nieraz podkreślała, że Kate zawsze prezentuje się rewelacyjnie.

Nic więc dziwnego, że brytyjska monarchini inspiruje kobiety z całego świata. Nam najbardziej do gustu przypadła żółta suknia, którą Kate miała na sobie w 2022 roku.

Księżna Kate w żółtej sukience / Shutterstock

Kim Kardashian w sukni Marilyn Monroe

Kim Kardashian chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Celebrytka i bizneswoman w sukni Marilyn Monroe zaprezentowała się na gali MET. 43-latka wywołała wtedy ogromne poruszenie, ponieważ w jednym z wywiadów wyznała, że musiała zrzucić parę kilogramów, by zmieścić się w kreacji. Trzeba jednak przyznać, że prezentowała się w niej rewelacyjnie.

Angelina Jolie w czarnej sukni stała się memem

Kreacja Angeliny Jolie, która została zaprojektowana przez Vivienne Westwood szybko stała się viralem w sieci. Wszystko przez długie wycięcie z boku sukni, które na ściance pozwoliło jej "grać nogą".

Angelina Jolie w czarnej sukni maxi / Shutterstock / Featureflash Photo Agency / Shutterstock.com

Hailey Bieber i jej kreacja ślubna

Hailey Bieber w naszym zestawieniu znalazła się dzięki swojej ślubnej sukni. Kreację zaprojektował Virgil Abloh. Koronkowa maxi była przebojem w 2018 roku, kiedy Hailey mówiła "sakramentalne tak" Justinowi.

Zendaya w spektakularnej kreacji na premierze "Diuny"

Zendaya w 2021 roku olśniła na pokazie „Diuny” w Londynie. Aktorka zadała szyku w białej kreacji od Ricka Owensa. Asymetryczna suknia z jednym rękawem oraz zabudowanym dekoltem zrobiła ogromne wrażenie na wiernych fanach 27-latki.