Zaczęło się od rowerów, choć wciąż nie mamy dobrych ścieżek i tras rowerowych, uparcie prujemy przez ulice na naszych jednośladach.

Reklama

PASUJE DO SZPILEK I ELEGANCKIEJ TOREBKI

Do nowych fascynacji należy zaliczyć skuter, który jest idealnie kobiecym środkiem lokomocji. Na pewno łatwiej się na nim jeździ w sukience i szpilkach, bo nie ma niebezpieczeństwa, że materiał wkręci nam się w szprychy roweru. Skuter osiąga też większą szybkość i co to dużo mówić, lepiej wygląda.

W momencie, gdy trafimy na wielkie korki w centrum miasta, posiadanie skutera stanie się nieocenione. Mały i zwrotny dwuślad może łatwo lawirować pomiędzy autami. Dlatego coraz więcej 30-latków przesiada się na nie ze swoich 4 kółek.

Dodatkowo, skuter łatwo zaparkować i nie trzeba płac ić za parkometry, wystarczy założona dobra blokada. Ponadto, jest to pojazd łatwy w obsłudze – co nie jest bez znaczenia dla kobiety, pozbawionej zmysły motoryzacyjnego.

CO KUPIĆ I ZA ILE?

Najbardziej popularną marką skuterów są włoskie Vespy i Piaggio, które można kupić w okolicach 10 tysięcy złotych. Tańsze modele można dostać już za 3 tysiące. Nie ma obawy, że jest to wydatek tylko na letni sezon – coraz cieplejsze zimy sprawiają, że skuterów używa się przez cały rok i nie ma potrzeby szukać dla nich garażu na zimę.

Do fanów jednośladu należą Agata Passent, Jacek Pałasiński i Tomasz Kammel. Jeśli Polacy będą w tym tempie kupować skutery, może uda nam się odkorkować polskie ulice zanim kiedykolwiek doczekamy się komunikacji miejskiej z prawdziwego zdarzenia.

Do jazdy skuterem do tej pory wystarczała karta motorowerowa, którą można otrzymać już po ukończeniu 13 lat. Jednak już niedługo, bo jeszcze w tym roku, rząd zajmie się nowelizacją prawa o ruchu drogowym. Obowiązkowe stanie się posiadanie prawa jazdy nie tylko na skutery, ale również na quady.

__________________________________________________________________

PRZECZYTAJ TAKŻE:

>>> Czy wisi nad nami widmo nowej psychozy?

>>> Sarah Palin w filmie porno