Styliści magazynu People stworzyli listę najbardziej chybionych trendów ostatnich miesięcy. Sprawdź, czy przypadkiem nie uległaś zbiorowej histerii i nie nosisz czegoś, co noszą wszyscy, choć nikt nie powinien tego zakładać. Naśladowanie Fergie, bliźniaczek Olsen i Drew Barrymore nie zawsze wychodzi na zdrowie.

Kolorowe okulary przeciwsłoneczne

Na punkcie białych i czerwonych ray-banów oszalało całe Hollywood. Noszą jej wszyscy bez względu na płeć: Jude Law, Drew Barrymore, Kirsten Dunst i Fergie.

I choć żadnej z wymienionych gwiazd nie brakuje urody, trudno uznać, że którakolwiek z nich wygląda twarzowo w takiej ozdobie. Jeszcze gorzej klasyczne oprawki w dziwacznych kolorach prezentują się na nosie zwykłej śmiertelniczki. Lepiej nie być trendy za wszelką cenę.Spodnie z cekinami


Obcisłe legginsy z cekinami w przypadku Victorii Beckham powodują, że wygląda jeszcze bardziej sztucznie niż do tej pory. Silikonowy biust, odbarwione włosy i te świecące spodnie - po prostu żeńska odmiana cyborga.

Zwykłe kobiety zazwyczaj nie mają plastikowego biustu, ale za to są przeważne trochę grubsze niż pani Beckham. W takich obcisłych spodniach nie przypominają więc cyber ikony mody, a... wielki baleron. Moda z lat 80 jest ok., ale bez przesady. Trzeba mieć świadomość własnych niedoskonałości.Rzymskie sandałki i wycinanki na kostiumie

Można się spierać czy paseczki oplatające całą łydkę są gustowne czy też nie. Siostry Olsen nosiły jej z wdziękiem i dobrze komponowały z resztą garderoby. Jednak wystawianie na działanie promieni słonecznych tak uzbrojonej nogi, nie jest dobrym pomysłem. Wyobraźcie sobie uroczą opaleniznę w kratkę na swoich nogach.

Z tego samego powodu nie polecamy powycinanych kostiumów w stylu Paris Hilton i Evy Longorii. Gwiazdy wyglądają w nich co prawda dość seksowne, ale jeśli zabrałyście ze sobą na urlop coś podobnego, jeszcze długo będziecie nosić pamiątkę w postaci białego rombu na brzuchu.Króciutkie szorty

Krótkie szorty i spodnie z cekinami to dwa oblicza tego samego problemu. Większość z nas nie ma figury Fergie lub Gwen Stefani. A nie od dziś wiadomo, że wystawianie na widok publiczny cellulitisu nie jest w dobrym tonie.


Na pocieszenie możemy dodać, że także nie wszystkie gwiazdy wygladają jak ww. piosenkarki i zdarza im się zapomnieć, że podczas występów na żywo photoshop nie działa. I publiczność musi oglądać ich masywne uda bez retuszu. A nie jest to najładniejszy widok...


Turbany

Uwaga! Turbany nie wychodzą z mody także jesienią. Jeśli nie jesteś równie dystyngowana jak Alexis z Dynastii, niech Ci nawet przez myśl nie przejdzie, żeby w ten sposób chronić się przed chłodem.

Miały być hitem lata, a dobrze się prezentowały jedynie na głowach modelek. Jeśli nie bierzesz akurat udziału w pokazie mody, lepiej zrezygnuj z takiego nakrycia głowy. Bez odpowiedniej stylizacji po prostu do niczego nie pasuje.