Projektant twierdzi, że będąc dzieckiem, z zapałem oglądał "Krokodyla Dundee” i krwawy horror "Carrie" z Sissy Spacek w roli głównej. Projektując swoją najnowszą wiosenną kolekcję, przypomniał sobie stroje noszone przez głównych bohaterów tych filmów.

Skąd na jego kreacjach pojawiły się wzory inspirowane drapieżną naturą - charakterystyczny motyw skóry węża i dziewczęce bufki a la zakompleksiona Carrie. To radykalna zmiana stylu. Kane przyzwyczaił nas do seksownych, "bandażowych" sukienek, które z upodobaniem, choć często ku niezadowoleniu projektanta, nosiły gwiazdy.

Przed dwoma miesiącami wybuchł skandal, po tym jak Kane zobaczył w swojej sukience Victorię Beckham. Posh chciała najpierw pożyczyć sygnowaną przez Christophera kreację, a gdy ten odmówił, poszła do sklepu i zwyczajnie ją kupiła.

To rozzłościło młodego kreatora mody, który stwierdził, że nie po to ciężko pracuje nad swoimi sukienkami, by potem oglądać je w prasie brukowej. Teraz jednak Kane może spać spokojne. Jego najnowsze projekty zdecydowanie odbiegają od glamour-stylu Victorii.


Falbanki i porozciągany kombinezon

Wężowe wzory na szyfonie