Miały zaledwie trzy miesiące, gdy wystąpiły już w reklamach. Następnie siostry Olsen pojawiły na planie serialu "Pełna chata", w którym grały na zmianę rolę Michelle Tanner, najmłodszej córki głównego bohatera, wdowca Danny'ego Tannera. Serial przez osiem lat emitowała stacja ABC.

Choć nie mają formalnego wykształcenia jako projektantki mody, są z tą branżą związane od dawna. Już jako 10-latki założyły swoją pierwszą markę związaną z gadżetami.

- Dualstar zaczęło działać, gdy byłyśmy bardzo małe. W wieku 12 lat zrobiłyśmy kolekcję z Walmartem. To było jeszcze przed modą na projektowanie przez celebrytów. A my naprawdę projektowałyśmy tę kolekcję - podkreśla Mary-Kate.

Dzisiaj nikt nie odmawia im pozycji na rynku mody. Działając w tej branży, zarobiły już miliard dolarów, a za swoje osiągnięcia otrzymały nominację do nagrody Council of Fashion Designers of America. Dyskusyjne jest jednak, czy mają na modę większy wpływ niż "wielcy nieobecni" zestawienia 100 Fashion Icons: Donna Karan, Tommy Hilfiger i Roberto Cavalli.

Na liście prestiżowego tygodnika nie zabrakło za to Miucci Prady, Coco Chanel, Valentino, Louis Vuittona, Gianniego Versace, Alexandra McQueena i Christiana Diora - założycieli najważniejszych domów mody.

Jeśli chodzi o modelki, wciąż wysokie pozycje zajmują gwiazdy lat 90. z Naomi Campbell, Cindy Crawford i Kate Moss na czele. Wśród "ikon" nie zabrakło także Gisele Bundchen, która zgodnie z rankingiem "Forbesa" jest jednocześnie najlepiej zarabiającą modelką świata. Pojawia się też ikona lat 60. - Twiggy.

Zaskakuje nieobecność polskiej modelki Anji Rubik, która w rankingu The Fashion Spot została uznana za "najbardziej pożądaną modelką świata". W zestawieniu tym brano pod uwagę liczbę okładek z jej udziałem, wyniki w wyszukiwarce Google i liczbę fanów na Twitterze.

Jeśli chodzi o muzy i inspiracje dla świata mody - pojawiły się nazwiska: Audrey Hepburn, Zeldy Fitzgerald, Davida Bowie, Michela Jacksona, Jamesa Deana, Andy'ego Warhola, Michelle Obamy, Lady Gagi i Josephine Baker. Nikogo nie zaskoczy też obecność przedstawicielek mediów modowych, w tym wypadku związanych z kultowym magazynem "Vogue" - Anny Wintour i Diany Vreeland. Najbardziej wpływowi fotografowie mody to według "Time'a" m.in. Annie Leibovitz, Helmut Newton i Richard Avedon.

"Wpływowi w modzie" to zaledwie przedsmak. Już wkrótce tygodnik "Time" opublikuje także swoją coroczną listę "100 najbardziej wpływowych ludzi świata".