Miały zaledwie trzy miesiące, gdy wystąpiły już w reklamach. Następnie siostry Olsen pojawiły na planie serialu "Pełna chata", w którym grały na zmianę rolę Michelle Tanner, najmłodszej córki głównego bohatera, wdowca Danny'ego Tannera. Serial przez osiem lat emitowała stacja ABC.

Reklama

Choć nie mają formalnego wykształcenia jako projektantki mody, są z tą branżą związane od dawna. Już jako 10-latki założyły swoją pierwszą markę związaną z gadżetami.

- Dualstar zaczęło działać, gdy byłyśmy bardzo małe. W wieku 12 lat zrobiłyśmy kolekcję z Walmartem. To było jeszcze przed modą na projektowanie przez celebrytów. A my naprawdę projektowałyśmy tę kolekcję - podkreśla Mary-Kate.

Reklama

Dzisiaj nikt nie odmawia im pozycji na rynku mody. Działając w tej branży, zarobiły już miliard dolarów, a za swoje osiągnięcia otrzymały nominację do nagrody Council of Fashion Designers of America. Dyskusyjne jest jednak, czy mają na modę większy wpływ niż "wielcy nieobecni" zestawienia 100 Fashion Icons: Donna Karan, Tommy Hilfiger i Roberto Cavalli.

Na liście prestiżowego tygodnika nie zabrakło za to Miucci Prady, Coco Chanel, Valentino, Louis Vuittona, Gianniego Versace, Alexandra McQueena i Christiana Diora - założycieli najważniejszych domów mody.

Jeśli chodzi o modelki, wciąż wysokie pozycje zajmują gwiazdy lat 90. z Naomi Campbell, Cindy Crawford i Kate Moss na czele. Wśród "ikon" nie zabrakło także Gisele Bundchen, która zgodnie z rankingiem "Forbesa" jest jednocześnie najlepiej zarabiającą modelką świata. Pojawia się też ikona lat 60. - Twiggy.

Reklama

Zaskakuje nieobecność polskiej modelki Anji Rubik, która w rankingu The Fashion Spot została uznana za "najbardziej pożądaną modelką świata". W zestawieniu tym brano pod uwagę liczbę okładek z jej udziałem, wyniki w wyszukiwarce Google i liczbę fanów na Twitterze.

Jeśli chodzi o muzy i inspiracje dla świata mody - pojawiły się nazwiska: Audrey Hepburn, Zeldy Fitzgerald, Davida Bowie, Michela Jacksona, Jamesa Deana, Andy'ego Warhola, Michelle Obamy, Lady Gagi i Josephine Baker. Nikogo nie zaskoczy też obecność przedstawicielek mediów modowych, w tym wypadku związanych z kultowym magazynem "Vogue" - Anny Wintour i Diany Vreeland. Najbardziej wpływowi fotografowie mody to według "Time'a" m.in. Annie Leibovitz, Helmut Newton i Richard Avedon.

"Wpływowi w modzie" to zaledwie przedsmak. Już wkrótce tygodnik "Time" opublikuje także swoją coroczną listę "100 najbardziej wpływowych ludzi świata".