Mary-Kate i Ashley Olsen otrzymały w poniedziałkowy wieczór nagrodę Council of Fashion Designers of America Award. Eksperci z Amerykańskiej Rady Mody docenili kolekcje damskie z linii The Row.

Miały zaledwie trzy miesiące, gdy wystąpiły w reklamach. Następnie siostry Olsen pojawiły na planie serialu "Pełna chata", w którym grały na zmianę rolę Michelle Tanner, najmłodszej córki głównego bohatera, wdowca Danny'ego Tannera. Serial przez osiem lat emitowała stacja ABC.

Reklama

Choć nie mają formalnego wykształcenia, jako projektantki mody, są z tą branżą związane od dawna. Już jako 10-latki założyły swoją pierwszą markę produkującą gadżety. Dziś 25-letnie aktorki znane są głównie z sprawą dwóch zyskownych marek odzieżowych - The Row oraz Elizabeth and James. W branży mody to chyba najmłodsze miliarderki.

W latach ubiegłych Olsenki były już nominowane do nagród Council of Fashion Designers of America Awards, a w poniedziałek w końcu zostały jej laureatkami. "Chciałabym podziękować tobie" - zwróciła się do siostry Mary-Kate odbierając wyróżnienie z rąk Jessiki Chastain.

Najlepszym projektantem dodatków okrzyknięto Reeda Krakoffa, zaś Billy'ego Reida doceniono za kolekcje mody męskiej.

Ikoną stylu został Johnny Depp. W imieniu aktora, który pracuje obecnie na planie "The Lone Ranger" i nie mógł przybyć, nagrodę odebrał filmowiec John Waters. O przyjacielu powiedział: "Ten mężczyzna nie może wyglądać źle, nieważne jakby się starał". Waters odebrał również nagrodę w imieniu projektantki Rei Kawakubo (Comme des Garcons), z którą także się przyjaźni.

Na gali nie zabrakło redaktor naczelnej amerykańskiego "Vogue'a" Anny Wintour. Wręczyła ona nagrodę "za życiowe osiągnięcia" dla Tommy'ego Hilfigera.

Reklama

Podczas gali wręczono także sponsorowanego przez Swarovskiego wyróżnienia dla początkujących projektantów: Josepha Altuzarra, Phillipa Lima i Tabithy Simmons.

W tym roku CFDA obchodzi swoje 50-lecie, na scenie nie zabrakło więc prezes Amerykańskiej Rady Mody - Diane von Furstenberg - która nazwała siebie "matką wszystkich amerykańskich projektantów". I dodała, że nie jest w stanie wskazać swojego ulubionego dziecka.