– Wizerunek Salander jest autentyczny, a rzeczy, które postać ta nosiła, przez długi czas wyglądają świetnie. Jej kurtki dla przykładu pełnią funkcję pewnego rodzaju tarczy, chroniącej ją przed światem. Chciałam, żeby kolekcja stanowiła esencję Salander i miała jej siłę, a jednocześnie modny sznyt. Jestem zadowolona z wyniku! Chodziło mi o to, aby kobiety znalazły tu ubrania, które im się podobają i łączyły je z pozostałymi elementami swojej garderoby, tworząc własny styl – mówi Trish Summerville, projektantka kostiumów do „Dziewczyny z tatuażem”.

Reklama

– Uwielbiam tę kolekcję i to, co osiągnęłyśmy z Trish. Ona ma niesamowitą zdolność obserwacji stylu, ma wyraźną wizję tego, co tworzy i jest bardzo dokładna. Wszystkie te ubrania mają charakter – są ostre, buntownicze i równie twarzowe. Ta kolekcja to więcej niż tylko kostium, to deklaracja mody. Jest nowoczesna i odpowiednia na ten moment – mówi Anna Norling, projektantka Divided w H&M.

Salander ma własny styl: motocyklowe skóry, zniszczone dżinsy i kaptury, czyli to, co widać w trylogii Millenium Stiega Larssona. W nadchodzące święta pojawi się anglojęzyczna wersja ekranizacji pierwszej części trylogii – „Dziewczyna z tatuażem”, w reżyserii Davida Finchera. Fincher zaprosił uznaną projektantkę kostiumów Trish Summerville, aby zwięźle wyraziła styl Salander. Projektantka dokonała reinterpretacji wizji za pomocą stylów urban, grit i street, które w połączeniu stały się jej znakiem firmowym, wypracowanym podczas projektowania strojów do licznych filmów oraz przy okazji stylizacji muzyków i aktorów. Trish oferuje teraz inspirację do tego wizerunku klientom H&M. Ten styl zdominuje ulice nadchodzącej zimy.

Look Salander to przede wszystkim indywidualizm, ale także survival, a efekty współpracy Trish z H&M Divided odzwierciedlają jej ducha. Skórzane kurtki motocyklowe są zgrabne, z marszczonymi detalami i świetnie chronią; wełniana kurtka z kapturem ma suwak na skos owijający całe ciało; w mieście wygodne też będą kardigany z drapowaniem z przodu; spodnie są bardzo wąskie, z funkcjonalnej skóry albo pociętego denimu, a dżinsowa spódniczka mini ma surowy, jakby odręczny krój. Kluczowym elementem zestawu jest bluza z kapturem, T-shirty natomiast wnoszą do całości akcent koloru w postaci ręcznie malowanej flagi czy napisów. Nieodzowne dla tego wizerunku są akcesoria, takie jak szalik-komin, podniszczony plecak czy etniczny kolczyk. Wysokie buty dopełniają całości, mogą to być trampki z wysoką cholewką, platformy na koturnie czy perfekcyjnie znoszone skórzane kozaki.