Skórzany trend powraca do nas co kilka sezonów. Mieliśmy już skórzany look od stóp do głów oraz mroczną skórę w wariacji „goth” połączoną z czarnymi koronkami i falbanami a'la lolita. Tym razem objawia się ona w wydaniu „glam rock”, gdzie obok agresywnych ramonesek i spodni, które z reguły kojarzone były z fanami metalu, pojawia się delikatna biżuteria i luksusowa bielizna. Do tego niezwykle zwiewne tkaniny jak jedwabie i szyfony oraz eleganckie, kobiece szpilki.

Reklama
Media

Najważniejszy w zabawie trendami jest umiar. Ta zasada sprawdza się także w zestawach typu „leather look”. Tym razem najważniejsza jest lekkość, którą osiągniemy przez łączenie skórzanych elementów z delikatnymi dodatkami. Transparentne topy, które nosiłyśmy wiosną i latem zestawiamy z wykonanymi ze skóry szortami lub skórzaną marynarką. W nieco bardziej dziewczęcej wersji szorty zastąpi szyta z koła spódniczka lub legginsy idealne do uwielbianych jesienią tunik i długich, wełnianych kardiganów.

Media

Dopełnieniem całości będzie makijaż. Unikajmy tego mrocznego, z grubą kreską w stylu retro, stawiając na pastele i delikatne kolory jesieni. Dzięki temu uzyskamy wygląd, który przełamie jesienną chandrę i poprawi nam humor w każdy ponury dzień!

Podziękowania dla Martyny Pańczak za pomoc w przygotowaniu tekstu.