Prada proponuje okulary z metalowymi wstawkami przypominającymi tatuaże, Dior ze skośnymi, pikowanymi zausznikami. Najbardziej oryginalny jest Balenciaga z okularami niczym z kosmosu. Przezroczyste oprawki i jasne szkła. Kształtem przypominają te, które zakłada dentysta, zanim zacznie borować zęby. W sam raz dla miłośników "Gwiezdnych wojen".

Reklama

Bartek Michalec, projektant: Modne okulary przeciwsłoneczne są duże, mają zaokrąglone, białe lub czarne oprawki i ciemne szkła. Takie futurystyczne okulary nosiło się już na przełomie lat 70. i 80.

Agnieszka Maciejak, projektantka: Okulary przeciwsłoneczne nawiązują do mody lat 70. Są duże, czarne lub bursztynowe z ciemnymi lub brązowymi szkłami. Wygląda się w nich jak mucha. Powróciła również moda na masywne, prostokątne oprawki z prostymi zausznikami, odpowiednio wyprofilowane do kształtu twarzy. W latach 60. nosił je m.in. Zbyszek Cybulski. Na ulicach można będzie również spotkać "Policjantów z Miami", w charakterystycznych metalowych oprawkach, jakie nosili bohaterowie tego serialu.

Julita Wudarczyk, stylistka, właścicielka pracowni Siluete Beauty&Style: Im bliżej lata, tym odważniejsze fasony i kolory oprawek okularów przeciwsłonecznych. Do plastikowych płaszczyków i biżuterii pasują okulary w tej samej stylistyce. Trzeba jednak pamiętać, że po wejściu do pomieszczenia, okulary przeciwsłoneczne koniecznie trzeba zdjąć. Inaczej nasz rozmówca pomyśli, że za ciemnymi szkłami skrywamy złe emocje.

Wybierając okulary przeciwsłoneczne, nie należy ślepo gonić za modą. Oprawki powinny pasować do kształtu twarzy. Pociągła twarz wymaga prostokątnych oprawek, okrągła i szeroka - okularów kanciastych, które nie wychodzą poza obszar twarzy, natomiast dla osób o owalnej twarzy odpowiednie będą oprawki okrągłe.1, 4, 6, 7, 8, 9, 14 - Prada, wzór
2,3,11,12 - Miu Miu, wzór
5, 10, 13 - Vogue, wzór