Sześciomiesięczny Risab ma być wcieleniem boga, który przybiera formy mające od dwóch do 16 ramion. Medyczne wytłumaczenie fenomenu jest inne. Chłopiec jest jednogłowym przypadkiem bliźniąt nierozdzielonych, inaczej zwanych syjamskimi.

CZY TO DZIECKO JEST BOGIEM?

Wierni, którzy przybywają by czcić chłopca, przynoszą ze sobą dary. "Niektórzy mówią, źe jest bogiem, przychodzą czcić go i przynoszą pieniądze" - mówi ojciec dziecka, Rikhi Ghimire, w rozmowie z "Guardianem". "Dają zwykle po kilka rupii. Większość jednak darów to jedzenie i ubrania" - opowiada. Od czasu narodzin dziecka odwiedziło je już około 5 tysięcy ludzi.

"Nie wszyscy mówią, że dziecko jest bogiem. Są tacy, którzy widzą w nim klątwę" - mówi Ghimire. Dziecko bywa porównywane do małpy, mawia się też o nim, że jest dzieckiem wiedźmy.

Tego właśnie obawiała się Januk, która powiła w styczniu to dziwne dziecko. Już na pięć dni przed porodem cierpiała na silne bóle, bała się też, że nie przeżyje porodu. I tego, co będzie dalej.

"Kiedy się urodził, byłam przerażona tym, co mogą powiedzieć inni wieśniacy. Gdyby mojego męża nie było w pobliżu, bałabym się, że nazwą mnie wiedźmą i zabiją" - mówi.

________________________

NIE PRZEGAP:

>>> Zoperowała sobie nos przez Facebooka
>>> Zobacz, kto pije najwięcej na urlopie
>>> Romans z żonatym zniszczył jej reputację