Przez najbliższe kilka tygodni Akademia Zdrowego Rozwoju Pampers będzie wędrowała po całej Polsce ucząc rodziców, czym jest zetknięcie się niemowlaka ze światem dorosłych. Rodzice, którzy zgłoszą się na darmowe warsztaty edukacyjne, będą mogli poznać uczucie leżenia w dorosłym fotelu, gdyż w każdym mieście pojawi się atrapa fotela, dostosowana skalą do dorosłych, którzy udają dzieci... rozmiarem.

Reklama

JEŚĆ DOROSŁĄ ŁYŻKĄ I STAWIAĆ PIERWSZE KROKI

Spotkania przeznaczone są dla rodziców maluchów do 3 lat, eksperci wyjaśnią w tym czasie rodzicom jak ogromne znaczenie dla zdrowia i samopoczucia dziecka ma właściwa pielęgnacja jego skóry. Jak mówi dr Lidia Ruszkowska, dermatolog i pediatra z 30-letnim stażem pracy: "Dla malucha, który poznaje świat nie dzięki słowom, a dzięki zmysłom – m.in. zmysłowi dotyku – dobra kondycja skóry jest niezmiernie istotna. To właśnie poprzez dotyk stymulowany jest rozwój układu nerwowego, tworzy się wyjątkowa więź maluszka z mamą, maleństwo ma zapewnione poczucie bezpieczeństwa. Ponieważ skóra dzieci jest wyjątkowo cieniutka oraz delikatna i łatwo ulega podrażnieniom, każda mama powinna wiedzieć jak najwięcej o jej właściwej pielęgnacji na każdym etapie rozwoju".

Podczas potkania na kolejnych stacjach informacyjnych i szkoleniowych rodzice dowiedzą się:

„W łonie matki” - co słyszy rozwijające się maleństwo i jak rodzi się jego więź z mamą.

„W świecie noworodka” - poznają ogromne znaczenie zmysłów w rozwoju maluszka – przede wszystkim zmysłu dotyku, który pomaga mu poznawać świat.

„Świat dziecka w 1. roku życia“ pokaże, że jest to okres niezwykle intensywnego rozwoju, nauka chwytania przedmiotów czy siadania, dlatego na tej stacji dorośli mogą przypomnieć sobie, jak trudno było postawić pierwszy krok.

W „Świecie dziecka 2. i 3. roku życia“ przychodzi pora na naukę samodzielności – ubierania się, rysowania czy jedzenia. Eksperci poradzą rodzicom, jak wspierać rozwój samodzielności i tożsamości płciowej dziecka.

czytaj dalej...Codzienna pielęgnacja dziecka to nie tylko zmieniane pieluch i wieczorna kąpiel. Jak przekonuje dr Ruszkowska, rodzice muszą wykształcić w sobie prawidłowe rytuały higieny, zadbać o dobór właściwych produktów dla dziecka – znaleźć te, które pomagają chronić i pielęgnować skórę malucha przez wiele godzin. "Warto poszukać produktów z dodatkowymi, cennymi naturalnymi składnikami – np. ze znanym ze swoich łagodzących właściwości aloesem – dziś dostępnymi nawet w pieluszkach. Ważny jest także wybór przewiewnego ubranka i dobrze chłonnej, przewiewnej pieluszki, tak aby skóra maluszka jak najdłużej pozostawała sucha i mogła swobodnie oddychać".

ŚWIAT WYZWAŃ DZIECI

Po raz pierwszy domek Akademii Zdrowego Rozwoju wyruszył w Polskę w 2002 roku. Od tego czasu ponad 250 tysięcy rodziców miało okazję poznać fascynujący i pełen wyzwań świat swoich dzieci, aby dowiedzieć się, jak lepiej wspierać ich zdrowy i radosny rozwój.

Najbliższe spotkanie z Akademią to 19-20 sierpnia w Gliwicach, potem czas na:

22-24 sierpnia – Wrocław

Reklama

26-27 sierpnia – Poznań

29-30 sierpnia – Szczecin

1-2 września – Bydgoszcz

4-5 września – Gdynia

6-7 września – Gdańsk

9-10 września – Białystok

12-14 września – Kielce

16-17 września- Lublin

19-20 września – Bielsko-Biała

Ci, którzy mieszkają poza tymi miastami, mogą też skorzystać z wirtualnych porad Akademii i odwiedzić stronę internetową: www.akademiazdrowegorozwoju.pl , lub zasięgnąć porad na infolinii Instytutu Pampers (0800 120 304) od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 16:00.