Inne
Reklama

Rodzice, którzy decydują się pozostawić swoją pociechę pod okiem opiekunki, mają czasami nie lada kłopot. Chcą sprawdzić, czy dziecko jest odpowiednio dopilnowane, a jednocześnie pragną uniknąć drastycznych metod typu nagrywanie na dyktafon czy użycie kamery. Czy sama obserwacja zachowania niani może naprowadzić na jakiś trop? Oczywiście - trzeba zwrócić uwagę na 7 następujących szczegółów...

Inne

czytaj dalej1. Niania nie opowiada wam, jak spędza z dzieckiem czas

"Co robiliście przez cały dzień? - to z pozoru błahe pytanie jest w istocie bardzo ważne. Jeśli opiekunka nie jest w stanie opowiedzieć, w co bawiła się z dzieckiem i jakie czynności następowały po sobie w ciągu dnia, może to znaczyć, że jej myśli krążą wokół zupełnie innego tematu i nie skupia się na swoim zadaniu. Albo po prostu niewiele przez cały dzień robiła, a dziecko było pozostawione same sobie... To, że zjadło obiad nie jest jakimś wyjątkowym wyczynem.

Inne

czytaj dalej2. Maluch ucieka na widok opiekunki

To bardzo poważny sygnał, że coś jest nie tak. Oczywiście, każdy maluch bardziej cieszy się na widok mamy czy taty, ale gdy lubi swoją nianię, to nie powinien od niej stronić. Dziecko jest w tej kwestii jak barometr - nie lekceważcie najmniejszych wahań jego nastroju.

Inne

czytaj dalej3. Dziecko ulega małym, łatwym do uniknięcia kontuzjom

Czy twój maluch po całym dniu spędzonym z opiekunką jest często podrapany, ma otarte kolanka czy potłuczone łydki? Nie zastanawia cię to, że te małe kontuzje zdarzają się zbyt często? Być może niania nie opiekuje się nim tak troskliwie, jak powinna.

Inne

czytaj dalej4. Opiekunka ignoruje twoje prośby

Prosicie, by niania nie karmiła dziecka przy bajce, a ona to robi. Nie chcesz, by twój skarb zbyt długo przebywał na słońcu, a ona to ignoruje, bo uważa, że maluch musi się troszkę opalić - wszak jest zbyt blady. To niedopuszczalne. To wy jesteście rodzicami i wy decydujecie o tym, co jest dla dziecka najlepsze.

Inne

czytaj dalej5. Niania nigdy nie jest w stanie przyjechać na czas

Taka opiekunka to prawdziwa zmora. Nie dość, że przez nią spóźniacie się notorycznie do pracy, to dziecko ma naruszony porządek dnia. Poza tym jak można polegać na osobie, która nie jest w stanie opanować podstawowych zasad współżycia i dobrego wychowania?

Inne

czytaj dalej6. Dziecko jest zaniedbane

Jedynym zadaniem opiekunki jest dbanie o twoje dziecko. Jeśli więc nie potrafi ona ogarnąć zagadnień higieny malucha i wracając z pracy patrzysz na umorusaną dżemem buzię czy brudne dłonie, to być może nadszedł czas na poważną rozmowę z nianią.

Inne

czytaj dalej7. Opiekunka nie mówi prawdy

Pytasz ją wprost, czy dziecko zjadło biszkopty. Mówi, że tak, a ty znajdujesz je schowane pod łóżkiem. Niania mówi, że stawiali z dzieckiem babki z piasku przez dwie godziny, podczas gdy koleżanka z klatki widziała ją zaledwie 20 minut w piaskownicy. To bardzo poważna sprawa: jeśli kłamie w tak błahych w gruncie rzeczy sprawach, zapewne oszukuje cię w większych.