Pojęcie ciszy jest pojęciem nieco abstrakcyjnym dla osób słyszących, dla osób z problemami słuchu - codziennością. Organizatorzy konkursu chcą rozbudzić wyobraźnię osób słyszących, pytając ich o to jak wygląda cisza, a osobom niedosłyszącym - udostępniają miejsce na pokazanie innym ich świata ciszy.

Portal www.sluchowisko.net od roku funkcjonuje i integruje środowiska niesłyszące ze słyszącymi. Jest pomocną bazą wiedzy, zapewnia wymienianę doświadczeń i daje możliwość poznawania innych osób z całej Polski z problemem niedosłuchu.

Sponsorem portalu jest Firma Oticon, zajmująca się produkcją aparatów słuchowych, dla której hasłem przewodnim jest "People first". Na rok 2009 zaplanowano szereg działań, wychodzących naprzeciw środowisku ludzi słabosłyszących, takich jak akcje bezpłatnego badania słuchu w domach dziecka, zakup materiałów edukacyjnych do szkół, spotkania specjalistów z rodzicami na temat problemów słuchu i wiele innych. Właśnie w ramach tych działań zorganizowano konkurs "Sfotografuj ciszę".

Konkurs polega na przesłaniu maksymalnie trzech fotografii przedstawiających wyobrażenie ciszy. Nagrodą główną jest wysokiej klasy lustrzany aparat cyfrowy oraz dwa aparaty cyfrowe jako nagrody drugorzędne.

Zwycięska praca zostanie wyłoniona przez internautów - użytkowników portalu. Na najlepszą pracę zagłosować może każdy, a wygra zdjęcie z największą liczbą głosów.

Konkurs trwa do 29 maja. Więcej informacji na www.sluchowisko.net