Default / NATHAN STRANGE
Reklama

... i wyprzedza w rankingu samą Angelinę Jolie, która za rolę w "Beowulfie" dostała "skromne" 8 milionów dolarów, przez co straciła szansę na 1. miejsce. Dla porównania partnerka Brada Pitta za rolę w filmie "Mr. & Mrs. Smith" w 2005 roku otrzymała 20 milionów.

Cameron Diaz z gażą 15 milionów za film uplasowała się na 3. miejscu. Okazało się, że na wagę złota jest nie tylko jej talent aktorski, ale i głos. Za dubbing do filmu Shrek, gdzie "wcieliła" się w księżniczkę Fionę, Diaz zgarnęła okrągłe 30 milionów dolarów.

Default / SHAUN CURRY
Default / MIKE THEILER

2. miejsce: Angelina Jolie
3. miejsce: Cameron Diaz

Na 4. miejscu znalazła się Nicole Kidman, która rok temu była druga. Fani jej urody i talentu będą mogli podziwiać ją w nowym flmie "The Golden Compass", którego premiera odbędzie się 7 grudnia br. Piękna Australijka dostaje średnio od 10 do 15 milionów dolarów za rolę.

A co z resztą gwiazd?

Renée Zellweger, Sandrę Bullock i Julię Roberts zobaczymy w styczniu u boku Toma Hanksa w dramacie wojennym Charlie Wilsona. Tegoroczne zarobki tych trzech zdolnych aktorek są porównywalne z wynagrodzeniem Nicole Kidman.

Default / Dan Steinberg

4. miejsce: Nicole Kidman

Default / Matt Sayles

Renée Zellweger i Julia Roberts