Z raportu “Jakie są domy Polaków?” wynika, że do swoich czterech kątów najmocniej przywiązujemy się wtedy, gdy bez ograniczeń możemy dopasowywać każde pomieszczenie do własnych potrzeb. Doceniamy je za lokalizację, przestrzeń i przytulność, a przede wszystkim za to, że mieszkają w nich z nami najbliższe osoby.

Reklama
Wyniki badania "Domy Polaków" / Materiały prasowe

Blisko 9 na 10 Polaków uważa swoje domy za bezpieczne. Większość z nas ocenia je też jako komfortowe (68,6%) i funkcjonalne (67,4%). Naszym ulubionym pomieszczeniem jest salon. To serce domu, gdzie spotykają się wszyscy domownicy, a także miejsce, które pozwala nam się w pełni zrelaksować i odpocząć.

Wyniki badania "Domy Polaków" / Materiały prasowe

W swoich domach wciąż jednak chcemy coś zmieniać. Tylko 1 na 5 Polaków twierdzi, że jego cztery kąty już teraz są dokładnie takie, jak chce. 61% deklaruje, że w ich wnętrzach przydałoby się przynajmniej kilka zmian. Najczęściej zastanawiamy się nad zakupem nowych mebli, zmianach układu przestrzennego lub przemalowaniem ścian.

Wyniki badania "Domy Polaków" / Materiały prasowe

Mimo to, domy Polaków są otwarte na gości. Ponad połowa ankietowanych przyjmuje ich u siebie przynajmniej raz w miesiącu, a co szósta osoba otwiera drzwi dla rodziny lub znajomych nawet kilka razy w tygodniu. Jak pokazują wyniki badania, najbardziej gościnne osoby to te, które są najbardziej zadowolone ze swoich domów. Co trzecia uważa, że jej wnętrza są idealne i nie trzeba w nich już nic zmieniać. Tylko 4% badanych podczas wizyty gości odczuwa wstyd związany z tym, jak mieszka.

Wyniki badania "Domy Polaków" / Materiały prasowe

Sposób, w jaki podchodzimy do urządzania naszych domów, mówi bardzo wiele o nas samych. W swojej najbliższej przestrzeni każdy z nas tworzy własną opowieść, którą dzieli się z bliskimi lub zachowuje tylko dla siebie.