To spore zaskoczenie, bo Mattowi Damonowi daleko do klasycznego wizerunku amanta. Chłopięca twarz, niepozorna sylwetka... Sam Damon jest swoim zwycięstwem mocno zaskoczony. Twierdzi, że magazyn "People" przyznał wyróżnienie... "starzejącemu się ojcu z przedmieścia".

Na co dzień ten znany aktor rzeczywiście nie jest - jak większość jego kolegów z Hollywood - imprezowiczem czy podrywaczem. Po każdym dniu na planie z radością wraca do domu, w którym czekają na niego ukochana żona Luciana Bozan Barroso oraz dwie córki - Alexia i Isabella.

A co dzieje się na kolejnych pozycjach rankingu magazynu "People"? Tuż za Damonem znalazł się 41-letni aktor Patrick Dempsey, który już dwa lata temu był w pięćdziesiątce najpiękniejszych ludzi świata. Na trzecim miejscu jest Kanadyjczyk, 31-letni akor Ryan Reynolds, znany z "Teorii chaosu".

Tuż za podium, a więc na czwartym miejscu, znalazł się wielki przegrany tego rankingu - Brad Pitt, który jak wino - czym starszy, tym lepszy. Dopiero na szóstej pozycji jest inny dojrzały już przystojniak, Johnny Depp.

Pełny ranking zawiera w sumie sto nazwisk. Oto pierwsza czternastka:

NAJSEKSOWNIEJSI MĘŻCZYŹNI ŚWIATA

1. Matt Damon (37 lat)
2. Patrick Dempsey (41 lat)
3. Ryan Reynolds (31 lat)
4. Brad Pitt (43 lata)
5. James McAvoy (28 lat)
6. Johnny Depp (44 lata)
7. Dave Annable (28 lat)
8. Will Smith (39 lat)
9. Javier Bardem (38 lat)
10. Shemar Moore (37 lat)
11. Ben Affleck (35 lat)
12. Adrian Grenier (31 lat)
13. Will Yun Lee (32 lata)
14. Justin Timberlake (26 lat)