W KINACH:

Reklama

"Odważna", reż.: Neil Jordan, wyst. Jodie Foster


Gdy cudowne życie Erici Bain u boku przystojnego lekarza, się wali, skrzywdzona dziewczyna postanawia sama wymierzać sprawiedliwość. Kupuje pistolet, by pod osłoną nocy wypowiedzieć wojnę złym facetom. Czy krwawy odwet i wprowadzanie w życie filozofii oko za oko, ząb za ząb w końcu ukoją jej ból?

4 miesiące, 3 tygodnie i 2 dni, reż. Cristian Mungiu, wyst. Anamaria Marina


Poruszająca opowieść o kobiecej przyjaźni i komunizmie. Otilia i Gabita są studentkami, mieszkają w jednym pokoju w bloku w Bukareszcie. Pewnego dnia okazuje się, że Gabita jest w ciąży. Przyjaciółka pomaga zorganizować jej nielegalny zabieg aborcji. Pożycza pieniądze, i zgodnie z instrukcją lekarza, który ma wykonać zabieg, wynajmuje pokój w tanim, obskurnym hotelu. Ale on nie chce od nich pieniędzy. Żąda zapłaty w naturze.

Nieznajoma, reż. Giuseppe Tornatore, wyst. Ksenia Rappoport


Tajemnicza kobieta po przejściach wkrada się w życie pewnej jubilerskiej rodziny. Najpierw podejmuje pracę sprzątaczki, potem wykorzystując chwilowy kryzys w małżeństwie swoich chlebodawców, zjednuje sobie przyjaźń ich córeczki. Nikt nie dzieje się tu przypadkowo, kobieta zrealizuje swój misterny i okrutny plan.Miłość peonii, Lisa See, Świat Książki

Romans obyczajowy, którego akcja rozgrywa się w XVII-wiecznych Chinach. Peonia to urodziwa i majętna 16-latka. Na kilka miesięcy przed zaaranżowanym ślubem z nieznanym mężczyzną zakochuje się w poecie Renie. "Choroba miłosna" prowadzi do śmierci dziewczyny, jednak związek wciąż jest możliwy - tym razem z zaświatów. Świat duchów i żywych musi się połączyć.

Cena: 29,90 zł


Na dnie nieba, Manuela Gretkowska, Świat Książki

Zbiór felietonów jednej z najpopularniejszych polskich pisarek, drukowanych m.in. w "Pani", "Twoim Stylu", "Sukcesie", "Wprost". W swoim zjadliwym i pełnym ironii stylu znana pisarka bierze "pod lupę" bolączki współczesnego świata: fałszywą moralność, powszechną hipokryzję, trudną sytuację kobiet. Autorka wytyka mężczyznom, że "nie wrócili jeszcze mentalnie z polowania na mamuty". Ale też znajdzie się tu wielka pochwała życia rodzinnego i macierzyństwa w tekstach, pisanych po urodzeniu córki.

Cena: 24,90 zł
Gwiezdny pył, Neil Gaiman, Wydawnictwo Mag

Bestsellerowy fantasta-postmodernista i twórca komiksów-opowiada o niezwykłej wyprawie do mrocznej krainy w poszukiwaniu miłości i tego, co niemożliwe. Bohaterem książki jest Tristan Thorn, który chcąc zdobyc serce pięknej Victorii, postanawia ofiarować jej upadłą z neiba gwiazdę. Aby to zrobić musi przekroczyć granicę starożytnego muru...

Cena: 32 zł

Prymusom dziękujemy, Jacek Santorski, Mirosław Konkel, Bertrand le Guern, Jacek Santorski & Co

Dlaczego lękamy się sukcesu? Czy same piątki w indeksie są gwarancją, że zrobimy karierę? Jak zarządzać szefem? Czym mogą się skończyć firmowe romanse? W jaki sposób Chińczycy postrzegają kryzys? Na te i wiele innych pytań próbują odpowiedzieć: psycholog biznesu, menedżer i dziennikarz.Cena: 34,90 złNA PŁYCIE:

Kasia Cerekwicka, Pokój 203

Wokalistka zapewnia, ze jej nowa płyta jest bardzo zmysłowa, intymna i zawiera wiele osobistych wyznań. Czy zskoczą one fanów? Jedno jest pewne, w warstwie muzycznej niespodzianki nie będzie. Płyta przynosi 14 popowo-soulowych utworów z charakterystycznym ciepłym głosem wokalistki.

Jamelia, Superstar - The Hits

Reklama

Jamelia w wieku 15 lat zaśpiewała własne piosenki w biurze wytworni Parlophone. Od tamtej pory nagrała trzy przebojowe albumy. Płytą "Superstar" podsumowuje dotychczasową karierę diwy R&B. W kwietniu tego roku odebrała w Łodzi statuetkę Eska Music Awards w kategorii artystka roku.
DVD:


Otello, dramat

Zmysłowa miłość, chorobliwa zawiść, zdradzieckie intrygi i okrutny mord, czyli szekspirowski thriller erotyczny w wydaniu Olivera Parkera. Nakręcona w Wenecji, przykrojona do potrzeb współczesnej publiczności historia namiętności, która wbrew rozsądkowi połaczyła mauretańskiego wojownika i córkę weneckiego patrycjusza.

Miłosna układanka, komedia

Blondynka czy brunetka? Oto jest pytanie, na które odpowiedzi szuka student londyńskiego uniwersytetu z ekranizacji powieści Davida Nicholsa. Miłosne rozterki zakłócają zakompleksionemu, acz ambitnemu Branowi przygotowania do startu w popularnym brytyjskim teleturnieju. Filmowa układanka dla wielbicielek Jamesa McAvoya, który niedawno skradł serce "Zakochanej Jane" Austin.WYDARZENIA:

Koncert Emmanuelle Seigner, Klub Palladium, Warszawa

Żona Romana Polańskiego śpiewa rockowe piosenki o miłości. Po raz trzeci wystąpi w Polsce. Z grupą Ultra Orange wykona utwory przywołujące stylistykę Velvet Underground.