W KINACH:

Reklama

"Lakier do włosów", reż. Adam Shabkman, wyst. John Travolta, Michelle Pfeiffer, Christopher Walken

Ten brawurowy musical to uwspółcześniona wersja bajki o Kopciuszku. Pulchniutka dziewczyna z dziwną fryzurą marzy o karierze tancerki i występach w telewizyjnych show. To nie będzie łatwe, ale czy niemożliwe? Tracy Turnblad żeby zrealizować swoje marzenia musi zmierzyć się z niewierzącą w jej talent mamuśką oraz z pełnymi złych zamiarów ludźmi showbiznesu. Czy poradzi sobie z zagrywkami wrednej i wychudzonej telewizyjnej menadżerki i zostanie gwiazdą telewizji?

"Po prostu razem", reż. Claude Berri, wyst. Audrey Tautou, Guilaume Canet

Nawiązująca do "Małego księcia” opowieść o trójce sympatycznych nieudaczników. Camille, Philibert, FranckW zamieszkują pewne wielkie mieszkanie. Z pozoru niewiele ich łączy, ale okazuje się, że wszyscy w równym stopniu potrzebują bliskości, przyjaźni i miłości. Dzięki sobie będą mogli w końcu przełamać bariery i otworzyć się na innych.

"Iberia", reż. Carlos Saura


Carlos Saura zaprasza na kolejną lekcję tańca, czyli życia. Tym razem o Hiszpanii opowiada interpretując suity fortepianowe zatytułowane „Iberia” XIX - wiecznego hiszpańskiego kompozytora Isaaca Albeniza. Najrozmaitsze stany ducha i ciała wyrażone tańcem, muzyką, śpiewem, grą świateł i choreografi kamery.


NA PŁYCIE:

Cafe Lounge: Cafe Latte, składanka

Nagrania Norah Jones, Amosa Lee, Amy Winehouse, Mo Horizons, Koop, Macy Gray i wielu innych. Lekkie jak latte, zmysłowe jak espresso i kuszące niczym cappuccino. Dają początek nowej serii z nazwy "kawowej", ale do słuchania o każdej porze dnia. Składanka miła dla każdego ucha.

Raz, Dwa, Trzy

Interpretacje znanych piosenek satyryka i poety Wojciecha Młynarskiego m.in. popularnego utworu: "Jestesmy na wczasach". Koncert zarejestrowano w Studiu Koncertowym im. Agnieszki Osieckiej w Radiowej Trójce. Zapowiada go Piotr Kaczkowski.

KSIĄŻKI:

Mity o miłości, Michael Mary, Jacek Santorski & Agencja Wydawnicza
Kłamstwa i prawdy o związkach i partnerstwie

Czy miłości można się nauczyć? Czy trzymając się pewnych określonych reguł i kierując się nimi, możemy zapewnionić sobie dozgonną i jednocześnie gorącą miłość? Takiego zdania jest wielu psychologów, natomiast Michael Mary, autor ksiażki dowodzi, że miłość w ogóle, a związek w szczególności, nie poddają się świadomemu sterowaniu. Są jednymi z największych przygód życia. Pragnienie ich kontrolowania jest absurdem. Mary proponuje odmienną koncepcję związku, który należy potraktować jako istotę samodzielną. Ma to o wiele większy sens niż chęć sterowania nim. Bo, na przekór naszej tęsknocie za pewnością, kontrolowanie miłości byłoby czymś przerażającym. Życie udusiłoby się przewidywalnością i nudą. To byłby także koniec miłości...

cena: 24,90 zł

Reklama

Smak życia, Agnieszka Maciąg, Wydawnictwo Otwarte

Agnieszka Maciąg to nie tylko piękna kobieta, popularna modelka, piosenkarka ,ale też - jak się okazuje - niezła kucharka. Odkrywa przed czytelnikami swoje kulinarne tajemnice i przekonuje - o czym nie wszyscy pamiętają - że uroda zaczyna sie w kuchni.
Jej książka uczy, jak łączyć sztukę kulinarną ze sztuką życia, czyli odnaleźć radość w gotowaniu i smakowaniu rozmaitych potraw.
"W trakcie poznawania kuchni różnych krajów, na różnych kontynentach szukałam sposobów, aby pogodzić pasję jedzenia z wymogami zawodu modelki. To, co mnie bardzo interesowało, to zdrowe życie, naturalny sposób odżywiania się, dbałość o sylwetkę i o urodę" - mówi autorka. A co najważniejsze - Maciąg dowodzi, że zgrabna sylwetka nie musi oznaczać głodówki.

Cena: 49 zł


Odchudzanie weekendowe, Marek Bardadyn, Dom Wydawniczy Rebis

Jeżeli odchudzanie trwa nie dłużej jak 3-4 dni przemiana materii nie ulega zwolnieniu i możesz uniknąć efektu jo-jo!
Czy wiesz, że jeśli na na odchudzanie przeznaczysz tylko niektóre weekendy, masz szansę na stałe odzyskać idealną wagę i sylwetkę?
Doktor Marek Bardadyn, ekspert w dziedzinie żywienia i odchudzania, jako pierwszy wykorzystał to przełomowe odkrycie do opracowania nowej, niezwykle skutecznej metody odchudzania weekendowego. Wystarczy, że zamiast zwykłych posiłków, błyskawicznie zmiksujesz świeże, naturalne koktajle dzięki którym schudniesz oraz oczyścisz i odmłodzisz swój organizm.
Z odchudzania weekendowego już dziś korzystają liczni pacjenci autora tej metody - gwiazdy showbiznesu, politycy, sportowcy - i osoby, którym udało się uzyskać dostęp do planu tej rewelacyjnej kuracji.

Cena: 26 zł

Anna Starbiniec, Szczeliny, Prószyński& S-ka

Coś dla miłośniczek grozy, romansu, czarnego kryminału i mistycznej opowieści o miłości w jednym. Debiutancki tomik, którego autorką jest młoda rosyjska dziennikarka Anna Starobiniec, nie jest jednak lekturą lekką i przyjemną. Wizja Moskwy po apokalipsie - wojnie między żywymi i androidami, gdy nieliczni ocalali władają całymi dzielnicami i "zamawiają" produkcję swoich nieżyjących już ukochanych, nerwica natręctw prowadząca do katastrofy... Rzeczywistość zapętla się, zatacza krąg i powraca, światy nakładają się na siebie - nic nie jest pewne, stałe ani oczywiste. Psychodeliczne, wstrząsające opowiadania, mogą powodować dreszcz wstrętu, ale potrafią też zachwycić liryzmem treści i lakonicznością formy. Porównywana do Philipa K. Dicka i Stephena Kinga Anna Starobiniec bulwersuje, przeraża i zaskakuje - ale czyni to z niezwykłym talentem.

Cena: 19,90 zł
Sama prawda o życiu seksualnym nastolatków, Sabina Weill, Sensus
Co się kryje w sercu, w głowie, w łóżku Twojego nastolatka

Zastanawiasz się, kiedy kończą się beztroskie lata dzieciństwa Twojego dziecka? Nie masz pojęcia, co dzisiejsza młodzież wie na temat seksu? Z książki Sabiny Weil dowiesz się, jak będąc opiekunka, matką, wychowawczynią, powinnaś rozmawiać z nastolatkiem, by chciał Cię słuchać i nie wstydził się mówić o swoich problemach.


Cena: 27 zł

DVD:

Dobranoc kochanie, reż. Jake Paltrow

Film koleżeńsko-familijny, zrealizowany przez znajomych z filmowego podwórka. Martin Frejman wciela się w postać Gary'ego, który marnuje swój talent, pisząc kiepskie melodyjki do reklam i żyje pod pantoflem apodyktycznej żony (Gwyneth Paltrow). Marzy jednak o czymś więcej: kochającej kobiecie, pieniądzach i karierze kompozytora muzyki filmowej. Wszystko to przynoszą mu sny, w których zrzędliwą małżonkę zastępuje piękna Penelope Cruz, a jego twórczość cieszy się powszechnym uznaniem. "Dobranoc kochanie" to film o przewadze marzeń nad rzeczywistością i zderzeniu obu tych światów, ale również poruszająca love story.WYDARZENIA:

Wystawa "Korczak i dzieci", Teatr Lalka, Warszawa, od 28 września

W 65-tą rocznicę śmierci Janusza Korczaka i zagłady prowadzonego przezeń Domu Sierot, Teatr Lalka zaprasza na wystawę jubileuszową we foyer teatru, która prezentuje działalność literata, medyka, pedagoga i mieszkańca getta.

Marsz Różowej Wstążki, 29 września, Warszawa

Marsz wyruszy o godz. 12 z Nowego Światu (róg ulicy Chmielnej) i przejdzie w kierunku Krakowskiego Przedmieścia w okolice pomnika Kopernika, gdzie ustawiona będzie scena. W marszu wezmą udział, m.in. Amazonki – kobiety, które chorowały na raka i w wyniku choroby straciły pierś, orkiestra wojskowa, cheerliderki, motory Harley Davidson w żeńskiej obsadzie oraz uczestniczki ogólnoświatowego Święta Różowej Wstążki „Walk Around the World for Breast Cancer – Global Connection Ribbon 2007”.

Moscow City Balet, Wrocław, Opera Wrocławska

Początek tournee baletu założonego przez Victoria Smirnova – Golovanova z przedstawieniami "Don Kichot", "Giselle" i "Romeo i Julia". Rosja nie zawitają m.in. do Karkowa, Poznania, Łodzi i Warszawy.