W KINACH:

Reklama

"Katyń", reż Andrzej Wajda, wyst. Magdalena Cielecka, Andrzej Chyra, Jan Englert, Paweł Małyszyński.

Film Wajdy to spojrzenie na jedno z najtragiczniejszych wydarzeń w historii Polski oczyma kobiet, które straciły ukochanych, braci i mężów. Wajda skupia się na losach matek, żon i córek polskich oficerów zamordowanych w 1940 roku. Jak po wojnie będzie wyglądało ich życie? Czy uda im się odnaleźć w Polsce, która wciąż jest zależna od sowieckiej Rosji?

"Państwo młodzi: Chuck i Larry", reż. Dennis Duga, wyst. Adam Handler, Kevin James, Jessica Biel

Pewnego dnia okazuje się, że dwóch bardzo męskich strażaków musi zacząć udawać parę gejów. Jak łatwo się domyśleć ich życie zamienia się w totalny cyrk. Chuck i Larry biorą ślub w liberalnej Kanadzie i zupełnie zmieniają swoje przyzwyczajenia. Kupują kosmetyki, słuchają George’a Michaela i Donny Summer i wciąż oglądają na DVD "Tajemnicę Brokeback Mountain". Pytanie tylko czy uda im się przekonać świat, a przede wszystkim kilku urzędników, że naprawdę się kochają?

"Święta rodzina", reż. Sebastian Campos, wyst. Patricka Lopez

Czy rodzina jest w stanie przetrwać, gdy łagodząca wszelkie napięcia matka musi wyjechać. Trudne relacje pomiędzy ojcem, wziętym architektem i synem, studentem architektury, zostają wystawione na ciężką próbę. Sytuację komplikuje jeszcze przyjazd dziewczyny chłopaka - pięknej i zmysłowej Sofii.

DVD

"Pachnidło", reż. Tom Tykwer

Tykwerowi udała się rzecz prawie niewykonalna. Za pomocą filmowego obrazu uchwycił zapach. Bo to właśnie wszelkiego rodzaju wonie (włączając te nieprzyjemne) są głównym bohaterem tego filmu. A to dlatego, że prowokują do okrutnych zbrodni. Pozbawiony własnego zapachu Jean-Baptiste poluje na piękne dziewice, by wycisnąć z nich aromat. Jest mu on potrzebny do stworzenia pachnidła absolutnego, które pozwoli mu wreszcie zaznać miłości.


KSIĄŻKI
Reklama

Garbo. Abdykacja królowej, Barry Paris, Twój Styl 2007

Wybitna, doskonała literacko, poruszająca biografia jednej z najsłynniejszych gwiazd dwudziestego wieku. Autor, Barry Paris - kilkakrotnie nagradzany biograf, krytyk filmowy i muzyczny oraz dziennikarz, m.in. "New Yorkera", "Vanity Fair" i "American Film" - próbuje zedrzeć tajemnicę z pięknej twarzy gwiazdy. Pokazuje codzienne życie bogini ekranu, dokonuje wnikliwej obserwacji i analizy jej złożonego charakteru. Ale im więcej autor przytacza faktów, nieznanych szczegółów i anegdot (także stawiających Garbo w złym świetle), tym głębiej utwierdzamy się w przekonaniu o jej wyjątkowości.

Cena: 59 zł

Kobieta na wysokich obrotach, Nora Isaacs, Remi

Ciągle się śpieszysz i nie masz czasu dla siebie? Jesteś zmęczona, a obowiązków przybywa? Może nadszedł czas, by zwolnić na autostradzie życia oraz zadbać o ruch i dietę? W nowej ksiażce Nory Isaacs doświadczona nauczycielka jogi i spec od zdrowego trybu życia udziela zapracowanym kobietom porad, jak uniknąć wypalenia w prywatnej i zawodowej codzienności.

Cena: 29,90 zł


Życie, Paulo Coelho, Świat książki

Gratak dla miłosniczek książek brazylijskiego autora! Kolejna, niecodzienna powieść Coelho to zbiór aforyzmów i cytatów z jego całego literackiego dorobku. Swoje złote myśli autor "Alchemika" podzielił na kategorie, dzięki czemu poznamy jego zdanie m.in. na temat marzeń, miłości, przeznaczenia. Jeśli więc szukasz życiowych wskazówek, z całą pewnością znajdziesz je w "Życiu" Coelho.

Cena: 34,90 zł

Dziewczyna, której jedno w głowie, Abby Lee, Wydawnictwo Otwarte

Bridget Jones wyzwolona, pozbawiona resztek wstydu i pruderii? 30-letnia Abby Lee, mieszkanka Londynu, przekonana singielka i amatorka seksualnych przygód, przez rok prowadziła blog, który zelektryzował Wielką Brytanię. Z zimną krwią przedstawiła łóżową typologię facetów, pisała o seksie w pracy, w domu, na wakacjach i tramwaju. Wszystko z klasą i humorem.

Cena: 29 złZdrada na trzy głosy, Tess Simson, Amber

Zdrada to poważny temat. Ale nie całkiem i nie zawsze. W opowieściach bohaterów nic nie jest oczywiste, wszystko jest możliwe. Prawnik specjalizujący się w sprawach rozwodowych, który po dziesięciu latach szczęśliwego małżeństwa nadal jest bezgranicznie wdzięczny losowi, że dał mu szansę zdobycia serca tak niezwykłej i pięknej kobiety, jak jego żona, dopuszcza się zdrady. Żona - autorka książek kucharskich - nie jest bynajmniej uwięziona między kuchnią a szkołą córek. A kochanka też nie jest tylko cyniczną pożeraczką męskich serc.

"Zdrada na trzy głosy" przedstawia historię niewierności oczami każdego z bohaterów, których uczucia wymykają się spod kontroli, którzy nie potrafią wyrwać się z zaklętego kręgu pożądania, rozczarowań, wyrzutów sumienia i kłamstw.

Cean: 26,80 zł

WYDARZENIA

Vena Music Festiwal 2007, 18-22 września, Łódź

W piątek w łódzkiej hali sportowej wystąpi największa gwiazda festiwalu Sugababes. Brytyjskie damskie trio znane z takich hitów, jak "Push the buton" czy "Walk this way", oprócz starych przebojów ma w Łodzi zaprezentować zupełnie nowe piosenki. Natomiast w sobotę zaprezentuje się 12 finalistów konkursu Vena 2007 oraz kolejna gwiazda z zagranicy - Fun Lovin’ Criminals.