Wyłącz myślenie

Reklama

Gdy poczujesz, że ogarnia Cię stres, wróć myślami do przyjemnych chwil. Wielu z nas ogromną radość sprawiają spotkania z rodziną, przyjaciółmi, jak i wszelkiego rodzaju rozrywki. Z pewnością wszystkim błogą beztroskę zapewniają wakacje. Przywołaj wspomnienia z ostatniego urlopu… A może zaplanuj kolejny wyjazd wakacyjny? Zastanów się nad tym, kto byłby odpowiednim kompanem na urlop oraz który kierunek podróży sprawi, że przywieziesz ze sobą do domu bagaż niezapomnianych wrażeń.

Sięgnij po gadżet antystresowy

Każdemu z nas zależy na tym, by nie dać znać po sobie, że ogarnia nas wewnętrzny niepokój. Czy wiesz, że istnieją gadżety, które pozwalają rozładować niekorzystne napięcie? Nieustannie furorę – za sprawą swojej skuteczności – zdobywają uśmiechnięte piłki antystresowe. Ugniatanie przyjemnych w dotyku, wykonanych z miękkiego materiału piłeczek gwarantuje wyładowanie stresu. Dzięki gadżetowi kieszonkowego rozmiaru, który możesz mieć zawsze przy sobie, w krótkim czasie zapomnisz o zdenerwowaniu.

Telefon do przyjaciela

Czy skupiasz swoje myśli wyłącznie na źródle stresu? Jeśli masz możliwość, zadzwoń do bliskiej Ci osoby. Rozmowa z przyjacielem odciągnie Twoja uwagę od tego, czym zaprzątasz sobie głowę. Nikt nie jest odporny na stres – niezaprzeczalnie jednak kontakt z drugim człowiekiem w takiej chwili pozytywnie wpływa na zmniejszenie negatywnego napięcia. Nie ulegaj nerwowej atmosferze i zawsze znajdź czas na rozmowę z bliską Ci osobą.

Podręczna, ziołowa pomoc

Od dawna wiadomo, jak zbawienny wpływ na odzyskanie przez nas równowagi emocjonalnej mają zioła. Nasze babcie w tym celu przygotowywały miętowe bądź rumiankowe napary. Jeśli nie masz możliwości zaparzenia ziół, sięgnij po naturalną tabletkę ziołową.

Oddychaj

Czy wiesz, że dzięki zastosowaniu właściwej techniki oddychania będziesz w stanie zwalczyć uporczywy stres? Kiedy odczuwasz, że masz przyspieszony puls, który skorelowany jest ze wzmożoną pracą płuc, weź głęboki oddech – przetrzymaj powietrze przez kilka sekund, a następnie wypuść je spokojnie ustami. Powtórz tę czynność kilka razy, a z pewnością po chwili rytm Twojego oddechu wróci do normy.

Podziękowania za przygotowanie artykułu dla ekspertów marki Kalms, naturalnego preparatu łagodzącego napięcie nerwowe.