Stres jest naturalnym elementem funkcjonowania każdego z nas. To nasza reakcja na bodziec pochodzący ze świata zewnętrznego, który ma motywować nas do działania oraz pobudzać mózg do aktywności. Umiarkowany stres działa mobilizująco i organizm doskonale radzi sobie z nim sam. Jednak obecne, szybkie tempo życia sprawia, że cierpimy na jego nadmiar. Nie każdy wie, że wpływa to także na nasz wygląd. Żyjąc w stresie, możemy doświadczać kłopotów ze skórą, wypadającymi włosami oraz łamliwymi paznokciami.

Reklama

Urodowy problem

Długotrwały stres powoduje szereg zmian w naszym wyglądzie, które nie zawsze są z nim kojarzone. Jednym ze skutków ciągłego napięcia są problemy ze skórą. Staje się ona przesuszona, szorstka i szara. Traci jędrność, elastyczność oraz naturalny blask. Często pojawiają się także zmarszczki, przebarwienia oraz stany zapalne skóry. Osoby żyjące w ciągłym napięciu mają problemy z włosami, które nadmiernie wypadają, są przesuszone lub szybciej się przetłuszczają. Ich paznokcie łatwo się łamią, rozdwajają oraz matowieją. Stres często prowadzi także do problemów ze snem, przez co oczy stają się czerwone, podkrążone i opuchnięte. Wszystkie wymienione skutki długotrwałego stresu powodują, że przestajemy wyglądać atrakcyjnie. Co zrobić, by dłużej cieszyć się urodą dłużej? Wystarczy odpowiednio o siebie zadbać! Oto 5 porad, dzięki którym pozostaniesz piękna
i pełna witalności.

5 sprawdzonych sposobów na redukcję stresu

1. Znajdź czas tylko dla siebie – codziennie

Każdego dnia powinnaś wygospodarować pół godziny tylko dla siebie. Weź gorącą kąpiel lub poczytaj ulubioną książkę. Postaraj się w tym czasie nie myśleć o problemach, pracy czy czekających cię obowiązkach. Odpręż się.

2. Bądź aktywna

Aktywność fizyczna to doskonały sposób na pozbycie się stresu i rozdrażnienia. Jazda na rowerze, jogging, a może boks? Wybierz ulubiony sport i ciesz się ciałem wolnym od napięcia.

3. Spotykaj się z bliskimi

Czas spędzony w towarzystwie bliskich nam osób jest nieoceniony. Jeśli trapią cię zmartwienia, wyjdź na zakupy z przyjaciółką, obejrzyj ulubiony film z ukochanym lub pobaw się z dzieckiem. Zobaczysz, stres sam odejdzie.

4. Wspomagaj organizm

Jeśli masz trudności z zapanowaniem nad stresem, możesz wspomóc organizm ziołowymi preparatami dostępnymi w aptekach bez recepty lub odpowiednią dietą. Produkty, które spożywasz, powinny być bogate w witaminę B, flawonoidy, magnez, węglowodany złożone, cynk, wapń i tryptofan.

5. Odpuść sobie

Pamiętaj, że nie masz wpływu na wszystko co się dzieje. Czasem warto po prostu odpuścić.

Podziękowania za przygotowanie artykułu dla ekspertów marki Kalms.

Reklama