Przyszło lato, a Ty zaplanowałaś perfekcyjny wyjazd ze swoim ukochanym. Cieszysz się na samą myśl o urlopie we dwoje, bo na co dzień nie macie chwili dla siebie. Widzisz szansę na odświeżenie Waszego uczucia i relaks, który pozwoli przymknąć oko na sprawy, z którymi zmagacie się na co dzień. Z drugiej jednak strony boisz się sytuacji, kiedy będziecie non stop razem. Czy nie zabraknie tematów do rozmowy, czy uda się pogodzić temperamenty i znaleźć kompromis w formie wypoczynku. Co zrobić, aby wspólny urlop był niezapomniany i niósł za sobą jedynie radość, a nie stres? Eksperci z Villa Cottonina & Mineral SPA Resort przedstawiają kilka wskazówek na udane wakacje we dwoje.

Reklama

Przed wyjazdem:

1. Porozmawiaj ze swoim partnerem o oczekiwaniach dotyczących wspólnego wypoczynku.

Przedyskutujcie sprawę długości urlopu, daty, marzeń, miejsca w które chcecie się wybrać. Im szybciej dojdziecie do porozumienia, tym szybciej zaoszczędzicie sobie nerwowych sytuacji, które negatywnie wpłyną na Wasz związek.

2. Wybierzcie wspólnie odpowiedni hotel.

Dokładnie sprawdź ofertę noclegową regionu, do którego się wybierasz i dostosuj ją do Waszych potrzeb. Jeśli przykładowo Twój partner jest nastawiony na aktywny rowerowy wypoczynek, a Ty pragniesz korzystać z zabiegów SPA, wybierzcie miejsce, które zaspokoi potrzeby Waszej dwójki. Dzięki temu każdy z wypoczywających będzie zachwycony wyjazdem i odda się tym aktywnościom, które najbardziej lubi.

W trakcie wyjazdu:

1. Pozytywne nastawienie

Nie stresuj się wakacjami! Pozytywne myślenie otwiera drzwi i… oczy na wiele spraw, którymi do tej pory może się nie interesowaliście. Nie myśl – nie dam rady przebiec z nim 10 km, raczej pomyśl – zacznę od krótszych dystansów, ale za kilka tygodni będę godnym partnerem na trasie. A zachwyt w jego oczach – bezcenny! Może warto jej towarzyszyć w SPA? Powstały już dedykowane zabiegi dla mężczyzn, np.: na bazie tequili; oboje poddacie się cudownej dawce relaksu.

2. Postaw na luz i zapomnij o troskach.

Oczekiwania i przyzwyczajenie – to pierwszy krok do nudy. Podczas urlopu powinna królować spontaniczność! Nic się nie stanie jeśli on zrobi bałagan w pokoju, czy plan wycieczki odbiegnie od wcześniejszych wyobrażeń. Życie jest pełne niespodzianek, które niosą nowe doświadczenia, a tym samym wzbogacają nasz charakter.

3. Otwórz się na swoją drugą połówkę.

Takie nastawienie zagwarantuje zacieśnienie Waszych więzi, a uczucie stanie się silniejsze. Aby wakacje były udane obie strony muszą czuć się komfortowo, dlatego zwracaj uwagę na potrzeby Twojego partnera. Jeśli on trenuje do maratonu, a Ty wolisz się opalać – pozwól mu na trening. Będziesz pierwszą osobą, której później zadedykuje „życiówkę”. Jeśli zauważysz, że on jest zmęczony kolejną wycieczką i zwiedzaniem lokalnych atrakcji - , odpuść. Przecież przyjechaliście odpocząć we dwoje.

4. Nerwy porzuć w kąt.

Jeśli dojdzie do nieporozumień postarajcie się nie reagować emocjonalnie. Szczera rozmowa, może wspólny zabieg w SPA, czy kolacja w pięknym otoczeniu - potrafią zdziałać cuda.

Reklama

5. Złap chwilę dla siebie.

Dajcie sobie prawo do odpoczynku i nabrania dystansu do otaczającego świata. Wybierz się na długi spacer sam na sam ze swoimi myślami. Zatęsknicie za sobą, a po powrocie, będziecie mieli mnóstwo nowych tematów i spostrzeżeń, którymi można się podzielić z partnerem.

6. Idź na kompromis

Dwójka ludzi to odmienne reakcje, oczekiwania i pomysły na spędzanie wolnego czasu. Aby uniknąć nieporozumień, wieczorem ustalcie plan na kolejny dzień. Zaplanujcie atrakcje tak, by każdy był zadowolony.