Fantazja o dojrzałej kobiecości wyzwalającej seksualność mężczyzny to strzał w dziesiątkę dla połowy pytanych przez C-date.pl mężczyzn (51,7%). Panowie pragną, podobnie jak bohater filmu "Sesje" (reż. B. Lewin), oddać się całkowicie pod opiekę pewnej siebie kobiety. Śnią o bierności, bo przecież od czasu do czasu każdy macho potrzebuje przerwy. Helen Hunt swoją rolą obiecuje uzdrowić ich z wszelkich smutków, przywrócić radość życia, odrodzić seksualność. Drzemie w niej wyzwalająca mężczyzn siłę, energia dzięki której można dotrzeć do najgłębszych zakamarków swojej duszy.

Reklama

Zdobywczyni Oscara za rolę pierwszoplanową w filmie "Lepiej być nie może" (1997) stworzyła mistrzowską kreację buzującą dojrzałym seksapilem, inicjatywą i śmiałość.

Obok Helen Hunt najbardziej pożądaną aktorką 50+ okazała się Emmanuelle Riva nominowana do Oscarów za rolę pierwszoplanową w filmie Miłość (reż. M. Haneke). Opowieść o długoletnim związku, więzi poddawanej wielu próbom wcale nie odarła jej postaci z rozgrzewających żądze cech. Jak pokazują wyniki ankiety C-date.pl, co trzeci ankietowany (28,8%) właśnie z nią chciałby spędzić noc. Podobnie nie działa argument wieku, o który kobiet nie wypada przecież pytać – Riva urodziła się 1927 roku. Aktorka stworzyła postać charyzmatycznej kobiety nie poddającej się rzeczywistości. Kobieta świadoma to wyzwanie i obietnica braku nudy, niełatwo oprzeć się takiemu wyzwaniu!

A co jest najmniej sexy? Potulna i poddająca się woli mężczyzn kobieta! Do łóżka z Sally Field (11,6%) wcielającą się w rolę żony Abrahama Lincolna (Lincoln, reż. S. Spielberg) oraz z Jackie Weaver (7,9%) grającą u boku Roberta De Niro (Poradnik pozytywnego myślenia, reż. D. O. Russell) wybrałby się średnio tylko jeden mężczyzna na dziesięciu. Cóż, zgodna żona skarbem bez wątpienia jest, ale obiektem pożądania jeszcze nie, mimo dzielnej Julianna Margulies walczącej o zmianę tego wizerunku jako uwielbiana przez miliony jako Alicia Florrick w serialu Żona idealna (The Good Wife).

>>> ZOBACZ RÓWNIEŻ!