Osoby mieszkające na wsi mają większą szansę na znalezienie prawdziwej miłości, niż te mieszkające w dużych metropoliach - sugerują naukowcy. Co więcej, związki osób mieszkających poza miastem są z reguły dwa razy dłuższe.

Reklama

Miłość znajdziesz na wsi

Według najnowszych badań 77 proc. osób mieszkających na wsi znalazło swoją prawdziwą miłość. Dla porównania - jedynie 48 proc. "mieszczuchów" odnalazło w miejskiej dżungli swoją drugą połówkę.

Ze statystyk wynika też, że 61 proc. osób mieszkających poza miastem pozostaje w stałym związku ponad 10 lat. Na taki staż ma szansę jedynie 21 proc. mieszkańców dużych metropolii.

"Kocham cię" częściej pada na wsi

Wieś sprzyja również miłosnym wyznaniom. 51 proc. mieszkańców wsi pozostających w związkach słyszy: "kocham cię" przynajmniej raz dziennie. Dla porównania - jedynie 23 proc. mieszkańców miast decyduje się na taką czułość.

Specjaliści wyjaśniają, że to lojalność i ilość wspólnie spędzonego czasu korzystnie wpływa na związki osób zamieszkujących wieś. Mieszkanie na wsi sprawia, że jesteśmy bardziej zrelaksowani i w zdecydowanie lepszej kondycji psychicznej, co ma bardzo pozytywny wpływ na związek - tłumaczą eksperci. Dodajmy do tego romantyczny wieczór na werandzie. Czy istnieje jakiś lepszy afrodyzjak?

Reklama