Podczas rozmowy z dziennikarzem American TV gwiazda wyznała, iż boi się, że nigdy nie dorówna swojej matce, która poświęciła życie na wychowanie swych dzieci.

- Nigdy nie będę tak dobrą matką, jaką była moja mama. Zrobię, co w mojej mocy, będę się starać, jednak nie sądzę, bym jej kiedykolwiek dorównała - stwierdziła Jolie.

Jolie i Brat Pitt wychowują wspólnie sześcioro dzieci. I choć zdaniem wielu stanowią jedną z najbardziej zgranych rodzin Hollywood, to oczywiście aktorce musi być czasami trudno łączyć karierę z wychowaniem takiej licznej gromadki dzieciaków.

- Moja mama była pełnoetatową mamą, nie miała zbyt wiele czasu na swoją karierę czy własne życie. Wszystko, co robiła, robiła dla własnych dzieci - dodała aktorka.

Angelina Jolie jest córką Marcheline Bertrand i Jona Voighta. Po separacji rodziców w 1976 roku Jolie i jej brat wychowywali się z matką, która porzuciła aktorstwo i wraz z dziećmi przeprowadziła się z Los Angeles do Palisades w stanie Nowy Jork. Marcheline Bertrand zmarła w 2007 roku.