Ruszyła kolejna edycja kampanii społecznej, której celem jest wyrażenie głośnego i wyraźnego sprzeciwu wobec przemocy wobec kobiet i wszelkich jej przejawów.
W Polsce aż około 800 tysięcy kobiet rocznie doświadcza tej formy maltretowania.

Reklama

Na inaugurującą kampanię konferencję licznie przybyli dziennikarze poznali nowego partnera kampanii, Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”. Piotr Antoniak, zastępca kierownika ds. klinicznych przedstawił zakres działań Pogotowia. Podziękował raz jeszcze Pani Andrei Jung, Prezes Zarządu i Dyrektor Wykonawczej Avon Products, która 14 czerwca na Torwarze, podczas swojej jednodniowej wizyty w Polsce, przekazała Ośrodkowi kwotę w wysokości 60 tys. dolarów na cele związane z przeciwdziałaniem przemocy wobec kobiet w Polsce.

Na spotkaniu obecni byli także przedstawiciele Fundacji „Feminoteka” – drugiego partnera merytorycznego kampanii AVON Kontra Przemoc. Pani Joanna Piotrowska – Prezes Fundacji, zaprezentowała wspólny plan działań firmy AVON oraz Fundacji Feminoteka, który został podjęty w ramach akcji oraz przedstawiła plany na kolejny rok.


Katarzyna Warzecha, Dyrektor Marketingu Avon Cosmetics Polska, przedstawiła nazwiska tegorocznych Ambasadorów Kampanii.
Mężczyźni, którzy użyczyli swojego wizerunku, aby przekonać i głośno mówić, że „Prawdziwy Mężczyzna troszczy się o bliskich”, to: Krzysztof Diablo Włodarczyk, Przemysław Saleta, Robert Kudelski oraz Marek Włodarczyk, który był gościem specjalnym konferencji.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi na problem przemocy wobec kobiet i stanowcze mówienie „nie” jakimkolwiek formom jej stosowania. Prawdziwy Mężczyzna nie tylko nie wykorzystuje swojej fizycznej i psychicznej przewagi w relacjach z kobietami, ale także potępia jej stosowanie w swoim otoczeniu.


Fundusze na realizację kampanii AVON Kontra Przemoc pochodzą ze sprzedaży produktów z symbolem nieskończoności: bransoletki, naszyjnika i pierścionka „Powiedz STOP przemocy“. Produkty są do nabycia u każdej Konsultantki Avon.