Inne
Reklama
Inne

Rozbudzona między innymi kultowym „Zmierzchem” fascynacja wampirami trwa. Wcielający się w rolę Edwarda Cullena Robert Pattinson tak skomentował domniemane przyczyny swojej popularności: "Kiedyś trzeba było zdjąć w tym celu koszulkę, teraz dziewczyny wolą, żebyś je ugryzł".

Pojawia się pytanie: któremu ze słynnych ekranowych wampirów kobiety najchętniej ugryźć by się dały?

Inne

Ranking najseksowniejszych wampirów stworzyła agencja WENN. Co ciekawe, mimo oszałamiającej popularności to nie Robert Pattinson okazał się numerem jeden.

Najbardziej magnetyzujący w roli pięknego krwiopijcy okazał się Brad Pitt, który w filmie "Wywiad z wampirem" wcielił się w Louisa de Pointe du Lac. Rola wrażliwego i walczącego ze swoim przeznaczeniem wampira okazała się na tyle pamiętna, że zapewniła mu zwycięstwo mimo, że od premiery minęło 16 lat…Inne

Pattinson przegrał z Pittem tylko o włos. Gwiazdor „Zmierzchu” zdobył 43 proc głosów – zaledwie 1 proc. mniej niż partner Angeliny Jolie.Inne

Na trzeciej lokacie znalazł się Kiefer Sutherland odtwarzający postać wampira-nastolatka w filmie "Straceni chłopcy" z 1987 roku.Na czwartym miejscu uplasował się Gary Oldman, który zagrał dobrze wychowanego wampira-arystokratę, czyli tytułowego Drakulę w filmie z 1992 roku.Dobre maniery i elegancja okazały się dla kobiet bardziej pociągające, niż ubrany w czarną skórę macho preferujący ekspresję uczuć poprzez proste łubu-dubu. Umięśniony Wesley Snipes, który wcielił się w postać pół-wampira Blade'a, wylądował na piątej pozycji.

Inni ekranowi wampirzy przystojniacy, z Tomem Cruisem i Antonio Banderasem z „Wywiadu z wampirem” na czele, nie okazali się dla wymienionych panów konkurencją.

Sondaż WENN nie jest pierwszym, który wyróżnił Brada Pitta. W kwietniu 2009 podobne badanie przeprowadził portal "Female First".

ReklamaNajseksowniejszym wampirem kina został Pitt (30 proc. głosów) przed Pattisonem (24 proc.) i Oldmanem (13 proc.).

Czwarty był David Boreanaz z serialu "Buffy: postrach wampirów". Na piątej i szóstej pozycji uplasowali się wówczas „Straceni chłopcy”, czyli Jason Patric i Kiefer Sutherland.

A kogo wy widzicie na pierwszym miejscu? A kogo waszym zdaniem brakuje w rankingu?