W KINACH:

Reklama

"Twarda sztuka”, reż. Garry Marshall, wyst. Lindsay Lohan, Felicity Hoffman, Jane Fonda


Czołowa skandalista USA, czyli Lindsay Lohan w roli zbuntowanej nastolatki, z którą nie może sobie poradzić matka. Po kolejnym wybryku załamana kobieta postanawia zabrać rozbrykaną córeczkę do babci (Jane Fonda). Rozwydrzona dziewczyna ciężko znosi konfrontację z pełną klasy starszą panią wierną żelaznym zasadom. Zdyscyplinowana Lindsay Lohan? To możliwe tylko w filmach .


"U Pana Boga w ogródku", reż Jacek Bromski, wyst. Andrzej Zaborski, Krzysztof Dzierma

Kontynuacja przeboju filmowego sprzed dziewięciu lat - "U Pana Boga za piecem". Akcja znów rozgrywa się w Królowym Moście - małym miasteczku przy granicy białoruskiej. Dwaj główni bohaterowie: charyzmatyczny ksiądz gospodarz i komendant policji zmagają się z bardziej i mniej codziennymi problemami, m.in. przechowywaniem świadka koronnego w procesie mafii.


KSIĄŻKI:

"Joga dla żółtodziobów" ,

Joan Budilovsky, Eve Adamson, Carolyn Flynn,
Dom Wydawniczy Rebis

Żyjąc w pośpiechu, zapominamy, że istnieje joga - system, który pomaga walczyć ze stresem, odzyskiwać spokój ducha, a nawet leczyć schorzenia. Ta książka uczy podstaw hathajogi, odpowiedniego wykonywania ćwiczeń i wykorzystywania jogi do walki z problemami zdrowotnymi.
"Dziewczyna z pomarańczami"

Jostein Gaarder
Jacek Santorski amp; Co.

Piękna opowieść o poszukiwaniu miłości i odwadze, by z trudnych ścieżek życia wybrać tę właściwą. 15-letni Georg - dotąd zupełnie przeciętny chłopak - zmienia się w dniu, kiedy otrzymuje niezwykły list. Nadawcą jest nieżyjący od lat ojciec Georga, który napisał go tuż przed śmiercią, gdy był pewien, że nie uda się pokonać choroby. Znaleziony u progu dojrzałości Georga staje się znakiem przemiany i inicjacji. Ojciec opowiada w nim o swojej miłości do tajemniczej Dziewczyny z Pomarańczami, także o próbach rozwiązania jej zagadki. Zadaje pytania o sens życia, gdy śmierć wydaje się nieuchronna...

Cena: 19,90 zł

"Bez mojej zgody"
Jodi Picoult
Prószyński & S-ka

Annie nic nie dolega, a mimo to żyje tak, jakby była obłożnie chora. W wieku trzynastu lat ma już za sobą niejedną operację, wielokrotnie oddawała krew, żeby utrzymać przy życiu swoją starszą siostrę Kate, która we wczesnym dzieciństwie zapadła na białaczkę. Annie została poczęta w sztuczny sposób, tak aby jej tkanki wykazywały pełną zgodność z tkankami siostry. Aż do tej pory akceptowała tę życiową rolę. Teraz Annie zadaje sobie pytania dotyczące tego, kim jest naprawdę. Różnica pomiędzy nią a większością nastolatków polega na tym, że przez całe życie postrzegano ją wyłącznie przez pryzmat siostry i tego, co dla niej robi. Annie dojrzewa do podjęcia decyzji, która dla wielu osób byłaby nie do pomyślenia, a którą podzieli jej rodzinę. Decyzję, która dla jej ukochanej siostry będzie wyrokiem śmierci.


DVD:


Ktoś całkiem obcy, reż. James Foley

Dziennikarka Owena dowiaduje się, że za śmiercią jej przyjaciółki może stać jeden z ważnych ludzi świata reklamy Harrisom Hill. Udając tymczasową pracownicę agencji Hilla oraz pannę, z którą Hill flirtuje w sieci, Owena osacza go. Odkrywa, że nie tylko ona zmienia tożsamość… W rolach głównych Halle Berry i Bruce Willis.NA PŁYCIE:

Summer Wine

Każde wakacje mają swój przebój. Tego lata jest nim niewątpliwie "Summer Wine" w wykonaniu Ville Valo i Natalii Avalon. I to właśnie on otwiera składankę pełną wakacyjnych hitów. Znajdziemy tu także piosenki: "Baby Baby" Blue Cafe, "Love Show" Skye oraz "Nobody's Home" Avril Lavagine. Czyli wszystko, co może kojarzyć się z latem!

Reklama

Heart of Bollywood

Pierwsza z serii składanek z najgorętszą muzyką Indii. Filmy, które powstają w Bollywood, słyną przede wszystkim z pięknych piosenek. Każdy utwór to bajkowa opowieść o romantycznej miłości. Obowiązkowa pozycja dla fanów takich filmów jak "Czasem słońce, czasem deszcz".
WYDARZENIA:


Międzynarodowy Sopot Festival 2007, piątek-niedzielaNajwiększą gwiazdą tegorocznej imprezy będzie Norah Jones. Jej pierwszy album "Come Away with Me" sprzedał się w ilości ponad 20 mln egzemplarzy i został nagrodzony ośmioma Grammy. Ci, którzy znają artystkę tylko z nagrań studyjnych powinni być zachwyceni jej koncertem – występy to żywioł Norah i potrafi dać z siebie wszystko. Drugiego dnia festiwalu odbędzie konkurs o nagrodę Bursztynowego Słowika i Słowika Publiczności. Zawalczą o niego Feel, Małgorzata Ostrowska, Sumptuastic, Szymon Wydra&Carpe Diem oraz Sophie Elisse Bextor, Thierry Amiel i September. Ostatni dzień imprezy to wielkie święto disco. Wystąpią Gloria Gaynor, Village People oraz Cool Of The Gang.

IV Festiwal Kultury Żydowskiej "Warszawa Singera", 2 -9 września, Warszawa

W ramach festiwalu będzie można uczestniczyć w przeglądach filmowych, (filmy będą wyświetlane m.in. w jidysz), panelach dyskusyjnych, warsztatach tańca chasydzkiego oraz spróbować potraw kuchni żydowskiej. Festiwal rozpocznie się koncertem Josepha Malowanego, a zakończy koncertem "Tradycja" w reżyserii Szymona Szurmieja.