Alley nie chce być już twarzą firmy produkującej środki odchudzające. Mimo iż dzięki jej specyfikom schudła 30 kilogramów, zrezygnowała z ich reklamowania po tym, jak firma zdecydowała, że zatrudni także inne gwiazdy z nadwagą - Valerie Bertinelli i Queen Latifah. Teraz aktorka ułoży własny program dla otyłych.

Znana z serii filmów "I kto to mówi", w których partnerowała Johnowi Travolcie, Kristie Alley nie mogła uwierzyć, kiedy trzy lata temu zobaczyła swoje zdjęcie w jednym z amerykańskich brukowców. Ważyła prawie 100 kilogramów i wyglądała mało apetycznie. Wtedy postanowiła zrobić ze sobą porządek. Nawiązała współpracę z firmą Jenny Craig, która oferuje specjalne diety i preparaty odchudzające, i zapisała się na fitness. Aktorka miała również silną motywację do zrzucenia zbędnych kilogramów. Obiecała, że pokaże odchudzone ciało w bikini w programie Oprah Winfrey. I słowa dotrzymała.

Jednak Alley po zerwaniu kontraktu z Jenny Craig i aplauzie publiczności w studiu Oprah nie zrezygnowała z pracy nad smukłą sylwetką. Postanowiła, że stworzy własny, konkurencyjny program odchudzający.

"Chciałabym zaproponować Amerykanom program odchudzający, dzięki któremu poczują się pewnie. Nie będzie efektu jo-jo, a ich życie nie będzie wyglądać jak jazda na rollercoasterze" - powiedziała Kristie dziennikarzom "People".

Kristie Alley niepokoi się o otyłość swoich rodaków. Uważa, że ich grube brzuchy są plagą, którą można pokonać dzięki wdrożeniu odpowiednich nawyków żywieniowych.

Na razie jej odkrywcze metody są owiane tajemnicą. Ale aktorka obiecała, że będzie można z nich korzystać od 2009 roku.