Inne
Reklama

W KINIE:

Polak potrzebny od zaraz, reż.: Ken Loach, wyst. Kierston Wareing, Julliet Eblis, Lesław Żurek

Inne

Film pokazuje ciemną stronę emigracji. Tej naszej do Londynu. Loach pokazuje tych, którym się nie udało, nabitych w butelkę przez pośredników, nieznających języka i gnieżdżących się w ruderach. Robotnik budowlany, pielęgniarka, nauczycielka znajdują pracę dzięki agencji pośrednictwa prowadzonej przez niejaką Angie. Czeka ich wykorzystywanie, ciężka praca, wysokość zarobków znacznie różni się od obiecanych. Oszukani chcą pomścić swoją krzywdę. Jednak z Angie niełatwo wygrać.

Joshua, reż: George Ratliff, wyst.: Jocob Kogan, Sam Rockweell

Inne

W eleganckim apartamencie na Upper East Side, znakomici na pierwszy rzut oka rodzicie, Brad i Abby Cairn, świętują narodziny drugiego dziecka, Lily. Lily otoczona jest miłością, zabawkami, serdecznością wuja i czułością babci. Ale w jej otoczeniu przebywa także dziewięcioletni brat Joshua. Joshua nie jest przeciętnym chłopcem. Jest wyjątkowo inteligentny i nad wiek rozwinięty. Teraz jednak wydaje się nieszczęśliwy w sytuacji, gdy rodzice poświęcają cały swój czas Lily, kiedy on może jedynie cichutko grać na pianinie. Kiedy jednak zapada zmrok, uporządkowane życie w apartamencie Cairnów kończy się. Lily bez przerwy płacze, a odgłosy remontu z góry doprowadzają Abby do stanu, który sugeruje ciężką psychozę. Doprowadzeni do krańca wytrzymałości, pozbawieni snu Brad i Abby czują, jak wokół nich zaciska się pętla domowego terroru. Ale co jest przyczyną ich udręki? Seria zbiegów okoliczności czy czyjeś celowe działanie? I czy to możliwe, żeby Joshua, na podobieństwo swego biblijnego poprzednika, doprowadził rodzinny dom do zagłady?

Kroniki Spiderwick, reż: Mark Waters, wyst.Freddie Highmore, Sarah Bolger

Inne

Kolejna ekranizacja popularnych powieści dla dzieci. Pełen magii film spodoba się starszym widzom, zwłaszcza tym pamiętającym produkcje fantazy z lat 80. Tytułowe kroniki to przewodnik po świecie wróżek, elfów i ogrów, stworzony 80 lat temu przez Arthura Spiderwicka. Wszystkie opisane przez niego stwory żyją sobie spokojnie obok nas i jak wszystko na tym świecie dzielą się na dobre (wróżki i skrzaty) oraz złe (ogry). Przewodnik pozwala na zachowanie równowagi w magicznym świecie. Jak to zwykle bywa w takich opowieściach, świat magii zaczyna przenikać się z naszym, a do konfrontacji z całą bajkową ferajną zostaje zmuszona zwyczajna rodzina. Grace’owie nie dość, że muszą uporać się z własnymi problemami (tata zrejterował do kochanki), to jeszcze biorą na siebie ciężar uchronienia naszej małej rzeczywistości przez zakusami wyjątkowo wrednych ogrów, a zwłaszcza ich nieapetycznego przywódcy o diabelskim imieniu Mulgarath (demoniczny Nick Nolte). Ale jak wiemy, chociażby z serii filmów o Kevinie, amerykańskie dziecko nie z takimi kłopotami potrafi sobie poradzić. Akcją dowodzić będzie więc para nieletnich bliźniaków (w podwójnej roli Freddie Highmore, znany m.in. z "Marzyciela” i "Artura i Minimków”).

KSIĄŻKI:

Inne

Pomaluj to na czarno, Janet Fitch, Świat Książki

Powieść psychologiczno-obyczajowa autorki "Białego oleandra". Subtelnie opisana historia młodej kobiety, próbującej odbudować własne życie po samobójstwie ukochanego. Szukając klucza do zrozumienia śmierci Michaela, Josie zbliża się do jego matki. W atmosferze wzajemnej niechęci i nieufności powoli wyjaśnia się ponury rodzinny sekret - przyczyna tragedii. Finch pisze pięknie o miłości, wnikliwie o ludziach i mądrze o stracie, a jej bezpośredni styl sprawia, że od pierwszego zdania odczuwamy intensywne emocje Josie jak własne.

Reklama

Cena: 34,90 zł

Inne

Kamienny anioł, Katherine Scholes, Świat Książki

Nostalgiczny romans obyczajowy autorki "Królowej deszczu", rozgrywający się na egzotycznej Tasmanii. Wzruszająca historia o sile pierwszego uczucia i przezwyciężaniu bolesnej przeszłości. Na wieść o zaginięciu ojca na morzu, wzięta dziennikarka Stella po piętnastu latach powraca do rodzinnego domu na malowniczą wyspę. W młodości poznała tu Zefa, samotnego żeglarza, który rozkochał ją w sobie i odpłynął, zmieniając jej życie na zawsze. Najbliżsi nie chcieli jej wtedy zrozumieć i skrzywdzili... Czy kapryśny los może się jeszcze uśmiechnąć?

Cena: 28 zł


CD:
Inne

Goodbye, Anita Lipnicka&John Porter

Duet żegna się ze słuchaczami jedenastoma pięknymi piosenkami. Na krążku słychać m.in. organy Hammonda, instrumenty smyczkowe i dęty. Płytę promuje klimatyczny utwór "Old Time Radio". Całość utrzymana jest w podobnym stylu. Nie rozczaruje fanów duetu, być może także przysporzy im nowych słuchaczy. Szkoda, że Anita i John upierają się, że to ostatnia ich płyta…

Inne

Mała wielka miłość, soundtrack

Ona jest polską studentką, pracuje w barze Los Angeles. On – wziętym amerykańskim prawnikiem. Ich romansowi towarzyszy kalifornijskie słońce i Polska muzyka. Na ścieżce dźwiękowej filmu obok anglojęzycznych utworów Myslovitz, można usłyszeć Tomka Makowieckiego i Matta Kovalsky'ego.
DVD:


Inne

Dziewczyna moich koszmarów, komedia

Ben Stiller tym razem jako 40-letni kawaler, który decyduje się na ślub. Na miesiąc miodowy razem z wybranką jedzie do Meksyku. Tam odkrywa, że kobieta, którą poślubił, jest urzeczywistnieniem jego najgorszych koszmarów. Postanawia natychmiast zakończyć to małżeństwo.

Inne

Trawka, komedia

Druga wizyta na amerykańskim przedmieściu, gdzie traw(k)a jest zawsze świeża, zielona i pachnąca. Atrakcyjna wdówka Nancy Botwin (Mary-Louise Parker) kontynuuje nielegalną działalność handlową wśród bogatych sąsiadów i żeby było jeszcze bardziej niebezpiecznie – romans z agentem Rządowej Agnecji Antynarkotykowej w ostrej jak brzytwa i zabawnej jak diabli produkcji HBO.
WYDARZENIA:


psav I Ogólnopolska Wystawa Zbiorowa KOBIETA

25-30 współczesnych artystów polskich, którzy przedstawią swoje prace w technikach różnych - malarstwo, rysunek, fotografia, grafika.

Wystawa trwać będzie od 7 marca (godz. 18.00) do 11 kwietnia 2008 roku.

Gminna Biblioteka Publiczna w Raszynie, ul. Poniatowskiego 20, Raszyn

Manifa 2008, 8 Marca godzina 12, PkiN, Warszawa

Głównym tematem tegorocznej Manify jest zdrowie kobiet. Organizatorzy twierdzą bowiem, że jak dotąd politycy różnej maści chętnie wznoszą toasty za zdrowie pięknych pań i na tym się kończy. Gdy podejmowane są decyzje dotyczące naszego zdrowia - a często i życia - zachowują się, jakby mieli już dobrze w czubie. Dlatego kobiety wychodzą na ulicę:

Chcemy móc się leczyć w szpitalach, w których pracują godnie opłacane pielęgniarki i położne.

Chcemy mieć płace i emerytury, które wystarczą nam na dbanie o swoje zdrowie. Dziś i w przyszłości. Także wtedy, gdy pracujemy na kasie w hipermarkecie.

Chcemy, by zdrowie i życie kobiet były skutecznie chronione przed przemocą.

Chcemy móc leczyć niepłodność, nawet jeśli nie zarabiamy tyle co posłowie.

Chcemy mieć prawo do rodzenia po ludzku, nawet jeśli nie należymy do najbogatszej elity.

Chcemy, żeby kobiety wreszcie same mogły decydować o tym, czy, ile i kiedy będą miały dzieci. By mogły samodzielnie podejmować odpowiedzialne decyzje. Decyzje na tak i na nie.

W Manifie udział wezmą środowiska feministyczne i związki zawodowe, kobiety, mężczyźni oraz dzieci, maszerujące i jadące wózeczkami w Kids Blocku.

Klub studencki "Stodoła", ul. Batorego 10, 02-591 Warszawa

7 marca, piątek - koncert zespołu KULT

Wejście od godz. 17.30, koncert o godz. 19.00

Bilety: w przedsprzedaży - 37 zł, w dniu koncertu - 43 zł

8 marca, sobota - koncert zespołu KILLERPILZE

Wejście od godz. 17.00, koncert o godz. 18.30.

Bilety: w przedsprzedaży 55 zł, w dniu koncertu - 65 zł.

11 marca, wtorek - ekskluzywny koncert Oshen i Nosowska! ( w ramach Francophonic Festival)

Wejście od godz. 19.00

Koncert od godz. 20.00

Bilety: 35 zł studenci, normalny 40zł, w dniu koncertu 45zł (miejsca stojące/miejsca siedzące nienumerowane)

13 marca, czwartek - koncert zespołu Indios Bravos

Wejście do godz. 19.30, koncert o godz. 20.30

Bilety: studenci w przedsprzedaży - 28 zł, normalny w przedsprzedaży - 30 zł, wszyscy w dniu koncertu - 33 zł.