Co zrobić, by zajść w ciążę? To jasne, należy uprawiać seks. Okazuje się jednak, że warto robić to w szczególny sposób i nie chodzi tu wcale o ściśle określone pozycje czy konkretny moment cyklu miesięcznego kobiety.

RUTYNA ZABIJA

Najnowsze badania dotyczące zwiększania płodności dowiodły, że najskuteczniejsze pod tym względem są stosunki namiętne i dalekie od rutyny. Jednym słowem: seks powinien być w pełni satysfakcjonujący dla obojga partnerów.

"Pary, które starają się o dziecko często sądzą, że seks powinien stać się dla nich czymś w rodzaju obowiązkowej rutyny. Doprowadzenie do takiej sytuacji o najgorsza rzecz, jaką można zrobić" - mówi auto badań, dr Allen Pacey ze Sheffield University - "Kiedy planujemy dziecko, nasz seks powinien być tak dziki i namiętny, jak na samym początku znajomości - to zwiększy szanse na zapłodnienie".

Jak to możliwe? Mężczyzna zazwyczaj produkuje około 250 milionów plemników w czasie stosunku. Jednak ci, którzy są szczególnie mocno pobudzeni podczas wyjątkowo namiętnego seksu mają o 50 proc. więcej nasienia. Już samo dodatkowe 5 minut aktywności seksualnej przed ejakulacją powoduje produkcję dodatkowych 25 milionów plemników. Ponadto wyjątkowo namiętne pieszczoty bardzo pozytywnie wpływają na jakość nasienia.

Według autorów badań, pary, które starają o potomstwo, powinny zapomnieć o wszelkiego rodzaju poradach zalecających odpowiednie ćwiczenia czy wybrane pozycje - przy takich regulacjach trudno bowiem o prawdziwą namiętność.

______________________________________

NIE PRZEGAP:

>>> Zobacz najbardziej plastikową kobietę świata
>>> Sztuka pieszczenia piersi
>>> Dziewiąte wrota rozkoszy

>>> Zobacz, jak mężczyźni czytają z piersi