Badania przeprowadzone na amerykańskim uniwersytecie Victoria pokazują, że rozmiar penisa jak najbardziej ma znaczenie. Naukowcy wzięli pod - za przeproszeniem - lupę szereg danych, dotyczących mężczyzn i wysnuli wnioski.

ZASKOCZENIA NIE BYŁO, ALE KONSTERNACJA - TAK

Badania związków pomiędzy wielkością penisa, obrazem ciała i zdrowiem psychicznym wykazały, że mężczyźni, którzy uważają, że ich penis jest większy od średniej mają wyższe poczucie własnej wartości, są bardziej zadowoleni z własnego ciała i ogólnie lepiej funkcjonują niż inni.

Właściwie takie wnioski nie powinny być dla naukowców zaskoczeniem, gdyż mit dużego penisa jest silnie zakorzeniony w kulturze. Jednak badania pomogły im rzucić nieco światła na to, jak mężczyźni postrzegają własne ciała. Zwykle bowiem bada się postrzeganie u kobiet. A to warunkuje zazwyczaj męski pogląd. Wystarczyło prześledzić czaty internetowe...

KTO CHĘTNIEJ CZATUJE?

"Ci, którzy bardziej angażowali się w internetowe randki to zwykle osoby młodsze z wyższym indeksem masy ciała (BMI). Wykazywali oni też niezadowolenie z wielkości własnego penisa, mieli niższą samoocenę i bardziej niż inni zwracali uwagę na muskulaturę" - mówi Annabel Chan, autorka badań. Zauważyła też, że heteroseksualiści rzadziej angażują się w internetowe romanse niż homo- i biseksualiści. Ankiety przeprowadzono na ponad 700 mężczyznach z 43 krajów w wieku od 18 do 76 lat.

__________________________________

NIE PRZEGAP:

>>> Najlepszy stosunek trwa 13 minut
>>> Ona wyzwoliła czy spętała kobiety?
>>> Faceci to symulanci