Co trzeci młody Szwed uważa, że bycie zakażonym chlamydią lub kiłą to powód do dumy i idealna rzecz do chwalenia się przed rówieśnikami. Dlaczego? bo ich zdaniem takie zakażenie to dowód męskości - donosi serwis thelocal.se.

Oto szokujące wyniki badań przeprowadzonych wśród szwedzkich nastolatków przez naukowców z Uniwersytetu w Skövde. Większość badanych na szczęście uważa zakażenie chorobą wenerycznym za powód do zmartwienia: traktuje to jako przejaw pecha lub nauczkę na przyszłość w dziedzinie życia seksualnego.

Jednak 30 procent badanych miała zupełnie przeciwną opinię: zamiast się martwić chorobą, są z niej dumni. Młodzi mężczyźni uważają, że to doskonały sposób na podniesienie swoich notowań w gronie kolegów. Zarażenie rzeżączką, bakteriami chlamydii czy opryszczką narządów płciowych to dla nich potwierdzenie męskości i sukcesów seksualnych - komentuje wyniki badań prof. Kina Hammarlund.

Przypomnijmy, że choroby przenoszone drogą płciową są niebezpieczne dla zdrowia i mogą spowodować cały szereg negatywnych skutków dla zdrowia, z bezpłodnością, chorobami psychicznymi a nawet śmiercią włącznie.

_____________________________________

NIE PRZEGAP:

>>> Musiał publicznie przyznać: "Zdradzałem"
>>> Oto dramatyczne skutki niektórych diet
>>> Przepis na szczęście