Twoje maleństwo pojawiło się już na świecie, a Ty rozmyślasz nad przywróceniem swojego życia seksualnego? Seks po ciąży jest sporym wyzwaniem nawet dla miłośników najbardziej zmysłowych igraszek. Nie mniej jednak specjaliści radzą, aby…

Uzbroić się w cierpliwość

- Chodzi o odnalezienie intymności na nowo. Potrzeba do tego mnóstwa energii i koncentracji, a to wymaga poświęcenia czasu – mówi Rachel Foux, seksuolog i specjalista od relacji międzyludzkich.

Przygotować się psychicznie

Świeżość umysłu i umiejętność przewidywania jest kluczem Twojego sukcesu.

- Zaaranżuj seks, podczas gdy dziecko jest pod opieką babci, bądź w chwili kiedy śpi. To rozwiązanie może wydawać się dla wielu błahe, jednakże pozwoli w praktyczny sposób zachować Twoje życie seksualne – mówi Kate Hood.

Wówczas nie można zapominać o stosowaniu antykoncepcji. Zajście w kolejną ciąże może nastąpić zaraz po porodzie.

- Lęk przed kolejną ciążą nie może zahamować Twojego życia seksualnego. Odsunięcie na bok strachu pozwoli Ci zaspokoić potrzeby Twojego partnera – wyznaje specjalistka.

Stosować nawilżenie

Poród potrafi pozostawić swoje piętno doprowadzając do suchości okolic intymnych, co z kolei wiąże się z bolesnym stosunkiem. Niemniej jednak nie jest to problem, którego nie można przezwyciężyć.

- Spadek hormonów po porodzie powoduje, że niektóre z kobiet tracą naturalną wilgotność- z czasem wszystko wróci do normy. Zaleca się jednak stosowanie płynów nawilżających - radzi ekspert.

Dobrą wiadomością dla wszystkich młodych mam jest fakt, iż sam orgazm jest intensywniejszym doznaniem.