U MĘŻCZYZN

U mężczyzn sprawa jest mało skomplikowana. W zasadzie ich nic nie powinno boleć. A jeśli odczuwają ból lub dyskomfort, najbardziej prawdopodobną przyczyną jest zbyt wąski napletek. Podczas wzwodu rozmiary penisa się zwiększają i może się zdarzyć, że żołądź z trudem przedostaje się na zewnątrz. A bez tego nie jest możliwa penetracja. Bywa, że jakikolwiek dotyk w tym miejscu podczas erekcji może sprawiać ból. Z wąskim napletkiem można się urodzić. Ale może się on zrosnąć w wyniku przechodzonych wcześniej stanów zapalnych. Panowie, którzy cierpią na tą przypadłość wcale nie są na nią skazani. Powinni udać się do specjalisty: urologa, ginekologa lub wenerologa. Warto - jeśli stawką jest odzyskanie radości z seksu.

U KOBIET

Najczęstszą przyczyną bólu przy stosunku jest po prostu zaciśnięcie mięśni pochwy. Nawet przy "pierwszym razie" często to one, a nie pęknięcie błony dziewiczej, są główną przyczyną boleści.

Skurcz mięśni pochwy zwykle spowodowany jest napięciem i stresem. Źródłem mogą być nieuświadamiane lęki przed stosunkiem, partnerem, traumatyczne wydarzenia z przeszłości, a także obawa o zajście w ciążę.

Dlatego aby móc cieszyć się nieskrępowaną radością z seksu, warto, byście zadbali o skuteczną i dającą pełne poczucie bezpieczeństwa antykoncepcję. Silne skurcze uniemożliwiające stosunek mogą być objawem choroby, zwanej pochwicą. Leczy się ją metodami psychoterapeutycznymi. Innymi przyczynami trudności w stosunku są urazy, skaleczenia, pęknięcia lub nieprawidłowości w budowie pochwy a także stany zapalne lub nadwrażliwość szyjki macicy. Dlatego warto udać się z wizytą do ginekologa aby wykryć prawdziwą przyczynę bólu.

Kobiecy ból może być również skutkiem nieprzygotowania kobiety do stosunku. Niedostatecznego podniecenia lub zbytniego pośpiechu i niedostatecznej czułości kochanka. Pochwa niepodnieconej kobiety jest ściśnięta i skurczona, a przez to krótsza. Ból zadaje wtedy penis przedzierający się przez zaciśnięte miśnie a często również boleśnie obijający się o tylną ściankę macicy.

Dlatego panowie, być może to w was cała nadzieja! Szczególnie napracować będziecie musieli się z kochankami, które zażywają tabletki antykoncepcyjne. U niektórych kobiet zawarte w nich hormony powodują spadek libido a wtedy przed radosnymi igraszkami konieczne są intensywniejsze przygotowania.

Więcej na ten temat przeczytasz na tej stronie internetowej