Inne

Za stroną www.askmen.com przytaczamy 10 najważniejszych profitów płynących z baraszkowania w sypialni. Oto one:

10. JEST PRZYJEMNIEJSZY NIŻ BIEŻNIA …

... a pozwala spalić tyle samo, jeśli nie więcej kalorii. Podczas jednego zbliżenia spalasz od 85 do ponad 200 kalorii. Czy istnieje przyjemniejszy sposób na rzeźbienie sylwetki?

9. UTRZYMUJE CIĘ W FORMIE

…a to dzięki stymulowaniu wydzielania testosteronu. Hormon ten wzmacnia mięśnie, kości, podnosi nastrój, poziom energii, płodność i libido. Spadek poziomu testosteronu, np. w menopauzie i andropauzie owocuje uczuciem zmęczenia, depresją i brakiem libido.

8. ZAPOBIEGA NOWOTWOROM

Kilka badań wykazało, że mężczyźni, którzy regularnie mają wytrysk, mają o 30 proc. mniejsze prawdopodobieństwo zapadnięcia na raka prostaty. Ejakulacje „przepłukują” prostatę.

7. WZMACNIA SERCE

Badanie Queens University wykazało, że uprawianie seksu częściej niż 3 razy tygodniowo o połowę zmniejsza ryzyko wystąpienia udaru lub zawału. Baraszkowanie w sypialni obniża też ciśnienie krwi, co samo w sobie poprawia kondycję układu krążenia.

czytaj dalej...6. ŁAGODZI STRES

Takie działanie jest możliwe dzięki obniżeniu ciśnienia krwi. Badania wykazały że panowie, którzy niedawno uprawiali seks reagują na stresowe sytuacje mniejszym skokiem ciśnienia krwi. Seks uwalnia endorfiny, które też mają działanie obniżające niepokój. W sumie nie ma lepszego pomysłu na relaks po ciężkim dniu w pracy...

5. WZMACNIA ODPORNOŚĆ

W sezonie grypowym właściwość szczególnie pożądana i poszukiwana. Regularne współżycie podnosi poziom immunoglobuliny A, przeciwciała wzmagającego system immunologiczny. Baraszkowanie jedno lub dwukrotnie w przeciągu każdego tygodnia to najlepsza szczepionka.

4. ZBLIŻA WAS DO SIEBIE

Tuż przed orgazmem wydzielają się endorfiny, a poziom oksytocyny, nazywanej hormonem miłości, wzrasta aż do pięciokrotnie wyższego, niż normalnie, poziomu! Oksytocynie przypisuje się zwiększenie uczucia wielkoduszności. Uważa się, że pełni ona funkcję neurotransmitera, który zwiększa poziom zaufania i przyczynia się do budowania więzi między partnerami.

czytaj dalej...3. DZIAŁA PRZECIWBÓLOWO

To działanie seksu jest powszechnie znane. Za przeciwbólowy efekt odpowiadają oksytocyna, serotonina i inne endorfiny uwalniane podczas szczytowania. Gdy boli cię głowa, plecy, stawy, zapomnij o tabletkach!

2. POPRAWIA SEN

Oksytocyna i serotonina, uwalniane podczas stosunku, odpowiadają za dobry, głęboki sen. A ten z kolei ma wiele zdrowotnych korzyści – z obniżeniem ciśnienia krwi i utrzymaniem prawidłowej wagi na czele.

1. ZDROWIE (NIE TYLKO) REPRODUKCYJNE

Tak, jak regularne ćwiczenia fizyczne poprawiają kondycję, tak regularne ćwiczenie narządów płciowych pozwala zachować zdrowie seksualne. Regularne ćwiczenie penisa zapobiega jego atrofii. Organ ten powinien być używany przynajmniej 3 razy w tygodniu. Pomaga to zapobiec zaburzeniom erekcji i innym problemom zdrowotnym pojawiającym się w późniejszym wieku – w szczególności cukrzycy, nadciśnieniu i nowotworom.