Funkcjonuje przekonanie, że najważniejszym seksualnym organem kobiety jest jej… mózg. Co właściwie dzieje się w nim podczas aktu seksualnego i szczytowania? Pytanie to postawili sobie amerykańscy naukowcy i postanowili zbadać sprawę za pomocą funkcjonalnego rezonansu magnetycznego (fMRI). Badacze z University Rutgers w New Jersey, pod przewodnictwem Barry’ego Komisaruka sprawdzili, jak działa mózg masturbującej się kobiety. O wynikach eksperymentu informuje „The Guardian” i „The New Scientist”.

Okazało się, że orgazm kobiety jest jak wszechogarniająca siła - uruchamia praktycznie wszystkie rejony jej mózgu. Siłę tego „wstrząsu” można porównać jedynie z…. atakiem epilepsji.

Profesor Barry Komisaruk podkreśla, że jego praca ma pomóc w odkryciu przyczyn problemów kobiet z przeżywaniem orgazmu – tak zwaną anorgazmią.

Ujawniono również, kim była kobieta, która poddała się masturbacji na użytek badania. Osobą ta jest seksterapeutka i doktorantka, 54-letnia Nan Wise. Jak Wise komentowała swój, tak niecodzienny, wkład w zdobycze nauki? „To element mojej pracy naukowej. Jestem jej całkowicie oddana” – mówiła w rozmowie z „The Guardian”.

Zobaczcie, jak wygląda kobiecy mózg podczas orgazmu:

http://www.youtube.com/watch?v=Xd8qeaKIacA