O seksie myślimy wszyscy. Podobno mężczyźni znacznie częściej, ale i my rozmyślamy o tym co najmniej kilka razy dziennie. Jest jednak rożnica między niewinnymi marzeniami a seksoholizmem. U osób nim dotkniętych występuje silna, przemożna potrzeba zaspokojenia głodu seksualnego, porównywana nieraz z głodem narkotykowym czy objawami odstawienia od alkoholu. Czasami mogą wystąpić nawet gorączka, dreszcze, niepokój, drżenie ciała czy brak możliwości skoncentrowania się na czymkolwiek innym niż zdobycie następnej dawki seksualnych wrażeń.

TO JEST JEDEN Z NAŁOGÓW

Po czym, poznać, że przekroczyło się granicę między byciem erotomanem a seksoholizmem? Według opinii seksuolog Elizy Nowickiej, przedstawionej w portalu www.logo24.pl, podstawowe objawy seksoholizmu to:

- Chory większość czasu spędza na planowaniu akcji, które mają jede cel: doprowadzić do zaspokojenia erotycznych fantazji.

- Osoba dotknięta seksoholizmem ma za sobą wielokrotne i niestety nieudane próby zahamowania swoich seksualnych potrzeb.

- Przestaje być dobrym pracownikiem, partnerem, mężem, ponieważ zaspokajanie seksualne staje się ważniejsze niż cokolwiek innego.

- Po współżyciu doświadcza zwyczajowego kaca moralnego, ma poczucie winy, oskarża się o brud moralny, obiecuje sobie poprawę. Po czym zaczyna od początku.

- Brak możliwości rozładowania napięcia seksualnego powoduje u niego szereg nieprzyjemnych objawów, takich jak niepokój czy lęk. Bardzo często przekształcają się one w agresję.

_________________________________________

NIE PRZEGAP:

>>> Dlaczego mężczyzn pociągają prostytutki?
>>> Najlepsi i najgorsi kochankowie świata

>>> Najgorętsze fantazje erotyczne kobiet