Puszące włosy można wygładzić na różne sposoby. Uda nam się to przy pomocy silikonów oraz pielęgnacji opartej na kosmetykach z dodatkiem emolientów. Idealnym sposobem na posiadanie gładkich włosów będzie dobranie pielęgnacji do porowatości pasm.

Reklama

Dlaczego włosy się puszą? Tego mogliście nie wiedzieć

Włosy puszą się, kiedy ich łuski są nadmiernie rozchylone. Kosmyki są wtedy suche, matowe oraz zmierzwione. Mogą też szybko tracić sprężystość oraz stać się problematyczne w układaniu.

Najczęstsze przyczyny puszących się włosów:

  • niewłaściwie dobrana pielęgnacja,
  • częste używanie prostownicy lub lokówki,
  • uszkodzenia mechaniczne,
  • zbyt częste farbowanie włosów,
  • brak ochrony przed promieniowaniem UV.

Puszące włosy – sposoby na wygładzenie pasm

Regularna pielęgnacja jest bardzo ważna, kiedy zależy nam, by włosy się nie puszyły. Warto, aby w kosmetykach zawarte były naturalne oleje oraz silikony. Dzięki nim włosy podczas pielęgnacji zostaną pokryte ochronnym filmem, który będzie zapobiegać pochłanianiu oraz utracie wody. Dzięki temu włosy nie będą się puszyć.

Kolejnym sposobem, który może nam pomóc przy puszących się włosach, jest stosowanie płukanek, które domkną łuskę włosa. Taka z dodatkiem octu doskonale się sprawdzi.

Na co dzień warto wcierać we włosy silikonowe sera. Włosy stają się gładsze i już od pierwszego zastosowania znacznie mniej się puszą.

Jeszcze jednym sprawdzonym sposobem może być użycie odżywki lub maski. Odrobinę kosmetyku nakładamy na dłonie i wcieramy w suche włosy. Należy jednak pamiętać, że jeśli nałożymy na pasma więcej produktu, niż trzeba, nasze włosy będą prezentować się niezbyt estetycznie.