Dodaj cerze blasku

Reklama

Warto pomyśleć o rozświetlającym pudrze lub rozświetlaczu do twarzy, który doda skórze zdrowego blasku i pozwoli uzyskać efekt gładkiej, rozświetlonej cery. Produkt nałożony w odpowiednich miejscach pomoże wyeksponować centralne punkty twarzy i przyciągnie uwagę do tego co atrakcyjne.

Pudry rozświetlające najlepiej sprawdzają się na wybranych częściach twarzy, w szczególności na kościach policzkowych, czole, grzbiecie nosa, kącikach oczu i łuku brwiowym. To miejsca, które wymagają delikatnego rozświetlenia – tłumaczy Marta Popiela-Molek z firmy Earthnicity Minerlas.

Stosując tego typu kosmetyki, trzeba pamiętać o umiarze i nie przesadzać z ich ilością.

Błyszczenie twarzy to przeszłość….

Reklama

W lecie częstym problemem jest także nadmierne wydzielanie sebum, które powoduje błyszczenie twarzy. Kłopot ten mają także osoby pracujące w studiu przed kamerą i aparatem fotograficznym. Specyficzne światło studyjne sprawia, że niedoskonałości urody są bardziej widoczne. Dlatego warto zaopatrzyć się w puder matujący, w nazwie, którego pojawia się oznaczenie HD. Taki kosmetyk dodatkowo utrwala makijaż, wygładza i sprawia, ze cera staje się aksamitna i miękka, a także zmniejsza widoczność porów oraz niedoskonałości. Nawet, jeśli nie mamy cery problematycznej to w świetle reflektorów każdy najmniejszy zakamarek na naszej twarzy może się zbytnio uwidocznić. Zatem puder o właściwościach HD jest nam niezbędny w celu skorygowania niedoskonałości urody, tudzież stworzenia swoistego rodzaju filtra (niektórzy twierdzą, że nawet Photoshopa) tak, aby w ostrym świetle reflektorów wyglądać korzystniej.

Reklama

>>> ZOBACZ RÓWNIEŻ!!!

Na co należy zwrócić szczególną uwagę wybierając taki produkt?

- Najważniejszą kwestią, jest to czy puder HD oprócz swojego podstawowego zadania, czyli utworzenia "filtra" chroniącego przed ukazaniem niedoskonałości urody w ostrym świetle, przedłuża trwałość makijażu, dodaje maksymalnie możliwe zmatowienie, dobrze się rozprowadza i nie pozostawia plam. Poza tym powinien i mieć drobno zmieloną strukturę i co najważniejsze nie działać zapychająco – podpowiada Monika Dworakowska wizażystka z MobiMakeup.pl.

Puder matujący z właściwościami HD jest szczególnie polecany dla pań o cerach skłonnych do błyszczenia, mieszanych i tłustych.

Taki kosmetyk posiada, w swoim składzie, substancje absorbujące nadmiar sebum, które sprawiają, że produkowany w nadmiarze łój skórny jest szybko pochłaniany przez składniki pudru. Dzięki temu błyszczenie twarzy zostaje zniwelowane, a makijaż znacznie dłużej utrzymuje się na powierzchni skóry – wyjaśnia Marta Popiela-Molek i dodaje, że substancje rozpraszające światło sprawiają, że efekt nieestetycznie błyszczącej cery natychmiast znika. Produkt zwiększa trwałość makijażu i ze względu na to, że nie zawiera pigmentów ani sztucznych barwników, nie zmienia koloru uprzednio nałożonych kosmetyków.

Warto poszukać pudru utrwalająco-matującego lub rozświetlającego wśród kosmetyków mineralnych, które są lekkie i nie obciążają cery, przez co unikniemy powstawania krost i zaskórników , na co jesteśmy szczególnie narażone w nadchodzące upalne dni. Pamiętajmy, że tego typu kosmetyki są w stu procentach naturalne i bezpieczne dla naszej cery, ponieważ nie zawierają konserwantów, ani żadnych innych dodatków chemicznych. Dodatkowo posiadają w swym składzie dwutlenek tytanu, który jest naturalnym filtrem przeciwsłonecznym. A to jest szczególnie ważne w okresie letnim.

Który puder jest dla Ciebie?

Każda z nas jest inna i potrzebuje, odpowiednio dobranych dla siebie, produktów. Jeśli masz szarą, pozbawiona blasku i zdrowego wyglądu cerę, odpowiedni dla Ciebie będzie puder rozświetlający. Dzięki niemu Twoja twarz odzyska promienność. Jeśli Twoim problemem jest błyszczenie skóry, wypróbuj produkt matujący z efektem HD, który dodatkowo utrwali makijaż i sprawi, ze będzie czuła się komfortowo przez cały dzień.