Opuncja figowa to rodzaj kaktusa rosnący w Ameryce Południowej i Maroku. Olej z pestek tej rośliny jest najdroższym olejem kosmetycznym na świecie. Proces jego pozyskiwania jest bardzo czasochłonny i mało wydajny, ze względu na niską zawartość oleju w nasionach opuncji. Do produkcji 1 litra potrzeba miliona pestek z ok. 470 kg świeżych owoców.

Reklama

Olej zawiera w swoim składzie aż 60% kwasu linolowego (omega-6), wysoką zawartość witaminy E oraz fitosteroli, które wykazują działanie przeciwzmarszkowe, a także przeciwdziałają przedwczesnemu starzeniu się skóry. Dzięki połączeniu tych składników olej dogłębnie nawilża i chroni przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych. Wzmacnia płaszcz lipidowy skóry, poprawia jej elastyczność i jędrność. Działa przeciwzapalnie i łagodzi podrażnienia. Jest przydatny szczególnie latem, gdyż zapobiega fotostarzeniu się skóry. Można go stosować jako uzupełnienie ochrony przeciwsłonecznej lub jako odżywcze serum po opalaniu.

Olej z opuncji figowej jest polecany przede wszystkim dla skóry dojrzałej, odwodnionej i suchej, która wymaga regeneracji i nawilżenia. Świetnie sprawdzi się w pielęgnacji delikatnych okolic oczu, ust, szyi i dłoni – można go nakładać bezpośrednio na skórę lub dodać do ulubionego kremu. Ponadto może być stosowany jako olejek do suchych, zniszczonych włosów − mówi Izabela Mietlicka z firmy Dotyk Maroka.

Oryginalny produkt zawiera 100% czystego oleju z opuncji figowej tłoczonego na zimno. Wyznacznikiem wysokiej jakości jest ekologiczny certyfikat ECOCERT