Chemiczne peelingi są coraz częściej wykonywane bez względu na porę roku, tym bardziej że pacjenci i tak podróżują, zmieniają strefy klimatyczne. Dlatego podstawą leczenia peelingami jest uświadomienie pacjentowi, że musi on unikać ekspozycji na słońce, czyli zaniechać opalania oraz stosować preparaty z wysokimi filtrami przeciwsłonecznymi.

Reklama

Jeżeli ktoś decyduje się na leczenie peelingami chemicznymi, musi sobie odpowiedzieć na pytanie, co dla niego jest ważne – opalenizna czy zdrowa, piękna skóra. Jeżeli będzie naprawdę unikać opalania i stosować filtry przez minimum dwa tygodnie po zabiegu, to może mu się poddawać przez cały rok – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Oksana Zarewicz, specjalista dermatolog-wenerolog z gabinetu dermatologii ogólnej i estetycznej Bellderma.

Peeling nie może być wykonany nie tylko wtedy, kiedy pacjent planuje ekspozycję na słońce. Wszelkie zmiany skórne, np. jak świeże zadrapania, także mogą być przeciwwskazaniem do wykonania peelingu, ponieważ mogłoby to doprowadzić do rozprzestrzenienia infekcji czy podrażnienia.

Jeżeli w dniu zabiegu pacjenci mają zmiany na skórze w obrębie tej okolicy, w której będziemy wykonywać zabieg, to jest to przeciwwskazaniem. Podobnie jak infekcja aktywna np. opryszczka. To są takie rzeczy, które wykluczają każdy peeling, nie tylko ten, który robimy w ciągu całego roku – podkreśla Oksana Zarewicz.

Zabiegi z wykorzystaniem peelingów pomagają uporać się z wieloma problemami skórnymi. Ceny zabiegów zaczynają się od 100 zł.